кримінальна відповідальність

За підпал автомобіля військових, пропонують збільшити відповідальність до 15 років позбавлення волі - законопроект

Дата: 26.09.2024 10:31

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону №12042 щодо відповідальності за знищення або пошкодження майна, що використовується в діяльності Збройних Сил України, інших військових формувань, структурних підрозділів або окремих військовослужбовців, шляхом підпалу, підриву або іншими суспільно небезпечними способами.

Зокрема, як повідомляє "Адвокат права", документом пропонується:

Командир відповідатиме за злочини підлеглого: законопроект схвалено за основу

Дата: 20.09.2024 11:35

Після ратифікації Римського статуту Верховна Рада України готувалася прийняти черговий президентський законопроект №11484 про внесення змін до КК та КПК України у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього. 

І ось, декілька днів тому, 17 вересня 2024 року, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні відповідний законопроект №11484, повідомляє "Адвокат права".

Декриміналізація крадіжок: набрав чинності закон, який змінює відповідальність за вчинення дрібних крадіжок

Дата: 12.08.2024 15:38

9 серпня 2024 року набрав чинності закон, який змінює відповідальність за вчинення дрібних крадіжок.

Причиною цього є те, що судова практика щодо притягнення до кримінальної відповідальності за крадіжку в умовах воєнного стану на території України показує, що покарання за вчинення крадіжки не відповідає ступеню суспільної небезпеки злочину.

Як приклад можна проаналізувати окремі рішення у Єдиному реєстрі судових рішень - винних у дрібній крадіжці засуджували за статтями ККУ (наприклад, була крадіжка в магазинах шоколадок, памперсів і так далі).

Злочини неповнолітніх: хто понесе відповідальність?

Дата: 06.08.2024 15:43

Новини кожного дня не перестають шокувати. От, наприклад, нещодавно рівнян сколихнула новина: "вбивство чоловіка за участю неповнолітнього". Тому ми вирішили підняти цю тему, адже у випадку злочинів, скоєних неповнолітніми, несуть відповідальність не тільки вони, а й їхні батьки або опікуни. Давайте розберемося, як це працює.

Що каже закон?

Зазвичай, неповнолітні починають нести кримінальну відповідальність з 16 років. До цього віку вони можуть бути притягнуті до відповідальності тільки за дуже серйозні злочини.

Верховна Рада України декриміналізувала крадіжки до 3 тисяч гривень

Дата: 18.07.2024 17:33

Верховна Рада України проголосувала у другому читанні за законопроєкт, який декриміналізує крадіжки майна вартістю до 3 тисяч гривень та змінює покарання за такі дії на штрафи.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Кримінально карана крадіжка – від 4542 гривень: законопроект ухвалено у першому читанні

Дата: 25.05.2024 17:17

Верховна Рада України 22 травня 2024 року прийняла за основу (перше читання) законопроект №11068 про внесення змін до КУпАП щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна.

Пропонується підвищити межу для кримінальної караності за крадіжку до 4542 гривень.

Насьогодні викрадення чужого майна є кримінально караним діянням, якщо його вартість становить більше 302 грн 80 копійок.

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 51 (Дрібне викрадення чужого майна) КУпАП, а саме:

Виключення протиправності діяння за кримінальним кодексом України: що не є правопорушенням

Дата: 05.05.2024 15:02

В умовах війни росії проти України та масового застосування насильства до українських громадян окупаційними військами, постає питання щодо відповідальності особи за дії або бездіяльність, вчинені під впливом фізичного або психічного насильства. Якщо людина внаслідок насильства (примусу) поставлена в ситуацію, коли вона була змушена заподіяти шкоду і не могла вчинити інакше – чи відповідатиме вона за заподіяну шкоду?

З початку повномасштабної війни поліцією в Києві розслідується 48 кримінальних проваджень щодо "ухилянтів"

Дата: 21.03.2024 10:57

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну столичні поліцейські, за повідомленнями Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, розслідують 48 кримінальних проваджень, розпочатих за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та постановки на військовий облік.

Такі порушники, отримавши бойову повістку, не прибули до призовного пункту або ухилились від постановки на військовий облік.

Відповідальність військовослужбовців за ігнорування наказів командира: судова практика

Дата: 25.02.2024 19:57

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати ККС вирішив, що військовослужбовець, який не прибув за наказом начальника вчасно до пункту тимчасової дислокації батальйону, заслуговує на 5 років реального позбавлення волі, і визнання ним винуватості у даному разі не грає ніякої ролі для того, аби його могли звільнити з випробуванням.

Відповідну постанову Верховний Суд ухвалив 11 липня 2023 року., повідомляє "Адвокат права".

Фабула справи

До 12 років за гратами: в Україні хочуть посилити відповідальність за незаконний перетин кордону з метою ухилення від служби

Дата: 03.02.2024 22:39

Відповідно до законопроєкту № 10453, який днями зареєстрували У Верховній Раді, пропонується значно посилити кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону.

Зокрема, статті 332, 332-2 Кримінального кодексу хочуть доповнити новими кваліфікуючими ознаками - вчинення злочину під час дії воєнного стану або з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Підписка на кримінальна відповідальність