За ухилення від призову волинянина оштафували на понад 100 тисяч гривень: деталі вироку суду

Дата: 12.02.2024 14:18

Волинянина засудили за ухилення від призову під час мобілізації. Суд оштрафував чоловіка на 102 тисячі гривень.

Про це йдеться у вироку Ратнівського районного суду Волинської області.

Зокрема, як зазначається у вироку, обвинувачений перебував на обліку, як військовозобов`язаний і за результатами медогляду був визнаний обмежено придатним за станом здоров`я для проходження військової служби.

Однак, в подальшому він відмовився отримати повістку від працівників ТЦК та СП для відправлення у військову частину для проходження служби під час мобілізації в особливий період і, відповідно, не з`явився без поважних причин у визначений термін та час, в пункт збору, " ...чим порушив процес комплектування Збройних Сил України під час мобілізації..".

В суді обвинувачений повністю визнав свою вину і дав показання про те, що дійсно відмовився від отримання повістки і проходження військової служби оскільки в сім`ї він один працюючий, утримує двох неповнолітніх дітей і побоявся залишити сім`ю, враховуючи, що дружина непрацює, а доглядає свою маму ( його тещу).

При призначенні виду покарання, суд врахував обставини, які пом`якшують покарання, а саме: щире каяття, активне спритяння розкриттю кримінального правопорушення, вчинення кримінального правопорушення внаслідок збігу тяжких інших обставин, зокрема сімейні обставини та стан здоров`я (наслідки перенесеної черепно-мозкової травми).

Суд ухвалив застосувати до обвинуваченого більш м`який вид покарання, не зазначений в санкції ст. 336 КК України, а з застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України, а саме - штраф в розмірі 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102000 грн.

На думку суду, такий вид покарання, з урахуванням усіх встановлених судом обставин у їх сукупності, є необхідним та буде справедливим і достатнім для виправлення обвинуваченого і попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, - йдеться у вироку суду.