Заступник Міністра оборони Черногоренко: QR-код у застосунку Резерв+ матиме повну юридичну силу, також і на кордоні

Дата: 08.06.2024 21:16

У застосунку Резерв+ з 18 червня заплановано запровадження QR-коду, що надасть повної юридичної сили електронному військово-обліковому документу, в тому числі для перетину кордону.

Про це в ефірі «Суспільного» розповіла заступник Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

"Нарешті будуть об’єднані всі папірці в одну оновлювану сутність, це буде військово-електронний документ", — зазначила Черногоренко.

Вона додала, що у застосунку також будуть відображатися дані про те, що людина заброньована або має відстрочку від служби.

"В режимі реального часу ми зможемо підтвердити валідність документа, — зазначила заступник Міністра оборони і додала, що Кабінет Міністрів ухвалив постанову про електронний військовий документ і він буде визнаватися всіма органами влади, в тому числі Державною прикордонною службою.

"Прикордонна служба є частиною системи органів виконавчої влади. І цей документ є достатнім і достовірним для всіх органів влади, в тому числі для ДПСУ", — зауважила вона.

Заступник Міністра оборони розповіла, що ДПСУ був направлений лист, що можна буде без закупівлі додаткових рідерів просканувати Резерв+ і отримати дані, що цей військово-обліковий документ достовірний, легальний і людина може перетинати кордон.