військово-облікові документи

Інструкція щодо генерації копії військово-облікового документу в "Резерв+"

Дата: 13.07.2024 10:34

З 18 червня 2024 року військово-обліковий документ у «Резерв+» отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи тимчасове посвідчення.

Копію військово-облікового документа можна за кілька кліків згенерувати у застосунку «Резерв+»:

  1. Увійти до застосунку й оновити дані.
  2. Далі користувач отримає документ із QR-кодом.
  3. Після цього потрібно натиснути три крапки біля документа.
  4. Обрати «Завантажити PDF».
  5. Зберегти PDF-файл.

Документ можна роздрукувати та надавати всюди, де він необхідний.

З 17 липня всі чоловіки від 18 до 60 років мають мати при собі військово-обліковий документ для перетину кордону - речник ДПСУ

Дата: 07.07.2024 09:40

З 17 липня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають мати при собі військово-обліковий документ при перетині кордону, який може бути або паперовий або електронний.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі УП. 

16 липня спливає двомісячний термін, протягом якого військовозобов’язані українці мали стати на облік  або уточнити свої військово-облікові дані.

Які документи необхідні для оновлення даних в ТЦК та СП?

Дата: 01.07.2024 09:18

Згідно з новим мобілізаційним законом військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої дані, зокрема, через звернення до ТЦК та СП.

Нагадуємо, що оновити дані можна через ЦНАПи та Резерв+, а також у цьому додатку можна стати в електронну чергу до ТЦК.

Крім того, в одному зі своїх дописів ми вказували на те, що невизначеність у питання статусу застосунку викликає питання стосовно юридичних наслідків дій осіб в цьому застосунку, наприклад, коли вони неправильно вказують свою адресу, номер телефону чи електронну пошту.

Які облікові документи повинні мати військовозобов'язані і які передбачені штрафи за їх відсутність?

Дата: 29.06.2024 22:46

Нагадуємо, що чоловіки призовного віку (18-60 років) мають носити із собою:

  • Призовники - посвідчення про приписку до призовної дільниці.
  • Військовозобов'язані - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
  • Резервісти - військовий квиток.

В разі порушення закону про мобілізаційну підготовку передбачені наступні штрафи:

Без військового квитка не надаватимуть адмінпослуги: для військовозобов’язаних "ухилянтів" готують обмеження (перелік)

Дата: 26.06.2024 10:13

В Україні можуть посилити обмеження для військовозобов’язаних чоловіків в отриманні певних послуг, якщо у них не буде дійсного, оновленого військового квитка. 

Чи зможуть військовозобов'язані без військового квитка працевлаштуватись, лікуватися та  одружуватися розбирались TSN.UA.

Отримати військово-обліковий документ з QR-кодом відтепер можна в усіх ЦНАПах України

Дата: 25.06.2024 17:00

Відтепер українці після уточнення облікових даних у ЦНАПі зможуть отримати військово-обліковий документ із QR-кодом за яким перевірятимуть дійсність документа. Він сформується, якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів є вся необхідна інформація про заявника. 

Про це повідомили в Мінцифри та зауважили, що це можна зробити безоплатно, без черг та відвідування територіальних центрів комплектування.

Як це працює?

Штрих-коди будуть обов'язковими тільки при видачі нових документів через ТЦК — Міноборони

Дата: 17.06.2024 22:11

З 16 травня 2024 року набрали чинності оновлені правила ведення військового обліку в Україні, які спрощують процес обліку та забезпечують точність і своєчасність оновлення даних.

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку

Дата: 10.06.2024 12:15

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку за статтею 210 КУпАП та за порушення законодавства про мобілізацію за статтею 210-1 КУпАП. 

Відповідні умови передбачає новий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію №3696-IX (законопроект 10379 про заочні штрафи), який набув чинності 19 травня.

Заступник Міністра оборони Черногоренко: QR-код у застосунку Резерв+ матиме повну юридичну силу, також і на кордоні

Дата: 08.06.2024 21:16

У застосунку Резерв+ з 18 червня заплановано запровадження QR-коду, що надасть повної юридичної сили електронному військово-обліковому документу, в тому числі для перетину кордону.

Про це в ефірі «Суспільного» розповіла заступник Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

"Нарешті будуть об’єднані всі папірці в одну оновлювану сутність, це буде військово-електронний документ", — зазначила Черногоренко.

Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, мають уточнювати свої дані через електронний кабінет

Дата: 18.05.2024 16:55

Кабмін реалізовує експериментальний проєкт з уточнення облікових даних призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Зокрема, згідно з постановою від 17 травня 2024 р. № 565, Міністерство оборони зобов'язане протягом двох місяців із дня набрання чинності документу забезпечити можливість уточнення облікових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном засобами електронного кабінету відповідно до порядку, затвердженого цією постановою.

Підписка на військово-облікові документи