Медведчука обміняли на 200 українських полонених і визволили захисників Азовсталі: деталі від СБУ та повний список звільнених

Дата: 22.09.2022 08:34

В.о. Голови Служби Безпеки України Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв.

На Віктора Медведчука безпосередньо обміняли 200 захисників, окремо було звільнено командирів підрозділів, які боронили "Азовсталь". Загалом звільнили із російських застінків 215 полонених з яких 108 азовців. Окрім Медведчука росії віддали ще 55 окупантів.

"Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома", – зазначив Василь Малюк.

Очільник СБУ підкреслив, що обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджатиме розгляду його справ у суді: "Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого".

Василь Малюк додав, що проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми.

Так, аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну. Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора.

Зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що п'ятеро командирів захисників Маріуполя в тому числі Денис Прокопенко (Редіс), Святослав Поломар (Калина) та ін.  залишатимуться в Туреччині до кінця війни. Такими були умови обміну. У Туреччині вони перебуватимуть під особистим протекторатом турецького президента та в комфортних умовах. Також вони матимуть можливість проводити особисті зустрічі з рідними.

Також звільнено 10 іноземних добровольців при посередництві саудівського принцу: серед них п'ять британців, два американця и по одному громадянину Хорватії, Марокко и Швеції. 

"Засуджені" до смертної кари в ДНР британці Ейден Аслін, Шон Піннер, і марокканець Саадун Брагім в числі звільнених.

З початку повномасштабного вторгнення рф загалом відбулося вже 20 обмінів, за результатами яких вдалося повернути з полону 802 бранців.

Повний список тих кого вчора звільнили з полону у додатку. 

В СБУ нагадали, що Віктору Медведчуку раніше повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації) та ч. 1 ст. 438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

Майно Медведчука та його дружини заарештовано, а саме:

  • 30 земельних ділянок площею понад 144 га;
  • 72 одиниці нерухомого майна (будинки, квартири, гаражі, споруди);
  • 2 яхти, вартість однієї з яких близько 200 млн євро;
  • 24 транспортні засоби;
  • 1 залізничний вагон;
  • корпоративні права 25-ти підприємств;
  • 316 одиниць коштовних картин, годинників, ваз тощо.

123456