полонені
Нелюдські умови утримання та ножові поранення: розслідувачі дізнались про останні дні життя журналістки Вікторії Рощиної
"Репортери без кордонів" (RSF) в партнерстві з трьома українськими медіа - "Слідство.інфо", "Ґрати" та "Суспільне" провели журналістське розслідування та з'ясували в яких умовах останні місяці утримували у російському полоні українську журналістку Вікторію Рощину, яка була оголошена померлою у вересні 2024 року.
Українці, які повернулись з полону, матимуть право на відстрочку від мобілізації
Для цивільних осіб, які перебували в полоні внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, з'явилось право на отримання відстрочки від мобілізації.
Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову «Про внесення змін у додаток 5 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», повідомили в Міноборони.
Цей документ унормував положення Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» зі змінами від 20 листопада 2024 р.
Ухвалено рішення про розширення переліку причин, що можуть бути підставою для встановлення інвалідності
Додано нову причину для встановлення інвалідності, а саме - позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Про це повідомляє МОЗ.
Люди, які пережили незаконне утримання, катування чи інші ушкодження здоров’я під час полону або насильницького утримання, можуть отримати статус інвалідності.
Міноборони визначило резервні центри для надання допомоги та підтримки звільненим з полону військовим
Міноборони визначило два резервні центри, на базі яких надаватиметься комплексна підтримка звільненим з полону військовим.
Відповідне рішення було ухвалене на виконання закону про соціальний захист військовослужбовців, повідомляють в МОУ.
Так, наказом оборонного відомства визначено два додаткові заклади охорони здоровʼя Міноборони в центральному регіоні, які мають бути готовими надавати допомогу військовим, які перебували в полоні. Вони забезпечуватимуть захисників медичною та психологічною допомогою.
Комісія зі встановлення факту полону внаслідок війни відновить роботу при Мінрозвитку
Повноваження щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій збройних формувань Російської Федерації, перейшли до Мінрозвитку. Свою роботу при цьому міністерстві має відновити Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії, яка раніше діяла при Мінреінтеграції.
Відстрочка для колишніх цивільних заручників: Омбудсман закликає внести зміни до законодавства
18 травня 2024 року набув чинності Закон № 3633-ІХ, який передбачає, що колишні військовополонені мають право бути звільненими з військової служби, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу. Також вони не підлягають примусовій мобілізації. Водночас цивільні чоловіки, які були незаконно позбавлені волі росією і теж перебували в неналежних умовах та піддавалися тортурам, підлягають мобілізації на рівні з іншими військовозобов’язаними.
Міжнародні організації повинні фіксувати воєнні злочини та порушення норм міжнародного гуманітарного права з боку рф - омбудсман
На кожному обміні військовополоненими присутні працівники Офісу Омбудсмана, які фіксують, у якому стані повертаються наші воїни додому.
Про це повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.
Також він додав, що після повернення оборонців Офіс Омбудсмана проводить їхнє опитування та фіксацію свідчень щодо умов утримання та поводження з ними. Це здійснюється з метою встановлення порушень норм міжнародного гуманітарного права росією щодо українських полонених і цивільних осіб.