Міноборони наказом зобов'язало жінок до 60 років стати на військовий облік

Дата: 23.12.2021 23:36
Міноборони своїм наказом від 11.10.2021 № 313 затвердив новий Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних (далі — Перелік).

Наказ набрав чинності 17 грудня.

Стати на військовий облік – це обовʼязок українських жінок, і це відбуватиметься, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоровʼя та має вік від 18 до 60 років. Однак, досі не визначений час, упродовж якого жінки мають стати на облік у військкоматі.

У Міноборони до кінця наступного тижня мають розробити алгоритм, як жінкам стати на військовий облік.

«Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно, — щоб ви надіслали свої дані онлайн. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік» - повідомила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо.

Зазначимо, що роботодавець (керівники підприємств) має проконтролювати, щоб жінки, які вже працюють встали на військовий облік, а також перевіряти наявність таких документів у нових працівників. За прийом на роботу працівника без цього документа загрожує штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.