Міжнародні організації повинні фіксувати воєнні злочини та порушення норм міжнародного гуманітарного права з боку рф - омбудсман

Дата: 16.10.2024 10:23

На кожному обміні військовополоненими присутні працівники Офісу Омбудсмана, які фіксують, у якому стані повертаються наші воїни додому.

Про це повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.

Також він додав, що після повернення оборонців Офіс Омбудсмана проводить їхнє опитування та фіксацію свідчень щодо умов утримання та поводження з ними. Це здійснюється з метою встановлення порушень норм міжнародного гуманітарного права росією щодо українських полонених і цивільних осіб. 

За наявності ознак воєнних злочинів такі дані передаються до Офісу Генпрокурора з метою відкриття кримінальних проваджень і фіксації злочинів.

Крім того, Лубінець зазначив, що повернуті з полону українці, самостійно можуть звернутися до двох міжнародних організацій, ООН та МКЧХ, і заявити про катування, нелюдське поводження щодо них зі сторони рф.

Чому це важливо? 

  • По-перше, це спосіб достукатися до міжнародних організацій і вимагати від них чітких дій. 
  • По-друге, це заявлення про конкретні факти, які й майбутньому можуть допомогти притягнути винних за порушення до відповідальності. 

"Разом ми маємо робити все можливе, щоб світ знав про те, як українці утримуються у неволі рф!", - написав Омбудсман.