омбудсмен

Співробітники ТЦК не можуть затримувати людей на вулиці - уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

Дата: 04.04.2024 11:28

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що співробітники ТЦК та СП не можуть затримувати громадян України на вулицях.

Про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

"Вони не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні", – зазначив Дмитро Лубінець.

В Україні запроваджується нова інституція – військовий омбудсмен: які функції він виконуватиме?

Дата: 03.04.2024 19:52

На виконання доручення Президента України відбулася установча нарада з питань захисту прав військовослужбовців під головуванням Міністра оборони України Рустема Умєрова та за участі Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця.

ТЦК не має отримувати додаткові повноваження щодо перевірки громадян - Лубінець

Дата: 18.03.2024 10:24

ТЦК не має отримувати додаткові повноваження щодо перевірки громадян.

Про це заявив в інтерв'ю "Україна на часі" Омбудсман Дмитро Лубінець, коментуючи правки до закону про мобілізацію.

Зокрема, Лубінець нагадав, що раніше надсилав заперечення щодо закону про мобілізацію і підтримає його, якщо зауваження будуть враховані.

Крім іншого, зауваження були і щодо роботи ТЦК та СП.

У Мінсоцполітики розповіли, як звернутись до Офісу омбудсмана?

Дата: 11.02.2024 16:13

У разі порушення прав людини та прав громадянина, кожен може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як зазначили в Мінсоцполітики України звернутися до Уповноваженого можна:

"Що не так із новим законопроєктом про мобілізацію" - Омбудсмен Дмитро Лубінець надав свої зауваження

Дата: 06.02.2024 20:02

Новий законопроєкт про мобілізацію суперечить Конституції у деяких положеннях. Він має відповідати нормам Конституції України та міжнародним угодам в галузі прав людини.

Про це зазначив Омбудсмен Дмитро Лубінець.

Які документи та дані мають бути у сім’ях, чиї рідні пішли воювати - інформація від Омбудсмена Дмитра Лубінця

Дата: 23.01.2024 11:30

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поінформував про перелік даних, що мають бути у сім’ї військових, які пішли боронити нашу державу від загарбників.

Володіння цими даними допоможе родині у критичних ситуаціях, які можуть виникнути.

Зокрема, необхідно мати такі документи та дані:

Не мають права перевіряти документи та затримувати людей - Омбудсмен Лубінець про дії співробітників ТЦК

Дата: 17.01.2024 16:13

Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець розповів з якими питаннями звертаються до нього громадяни з приводу роботи ТЦК та СП.

"Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає" - зазначив Омбудсмен у коментарі NV.

Військовополонені та члени їхніх сімей мають право на державну грошову допомогу та інші соціальні гарантії

Дата: 22.11.2023 17:08

Громадяни України, позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії РФ, та члени їхніх сімей мають право на державну грошову допомогу та інші соціальні гарантії.

В Україні провели моніторинг діяльності ВЛК: Омбудсман Дмитро Лубінець розповів про виявлені порушення

Дата: 21.10.2023 18:32

Офіс Омбудсмана здійснив моніторинг всіх військово-лікарських комісій (ВЛК) в Україні. Про результати перевірок повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець.

Так, уповноважений ВРУ з прав людини розповів, що до нього від початку 2023 року вже надійшло 1 093 звернення і моніторинг, який розпочався ще з 2022 року вони продовжили і в 2023-му.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі - роз'яснення Офісу омбудсмена

Дата: 04.10.2023 14:53

Обов’язок батьків – піклуватися про своїх дітей, а держави –  забезпечувати доступність та безоплатність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних закладах освіти.

Право здобувати освіту без внесення плати за надання освітніх послуг закріплено у статті 53 Конституції. Крім того, категорична заборона збору коштів учасниками освітнього процесу регламентується положеннями законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Підписка на омбудсмен