Ставши до лав ЗСУ новобранець обов’язково отримує військову форму відповідно сезону, взуття та комплект нижньої білизни. Однак комплект цивільного одягу також неодмінно знадобиться.
Про те, який саме одяг взяти із собою з цивільного життя до війська розповідає АрміяInform.
Що видадуть новобранцю у ЗСУ
Перелік того, що видають новобранцям у 2024 року оприлюднили на офіційній сторінці оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.
При мобілізації не слід брати на службу нічого зайвого, а лише найнеобхідніше. Однак, слід розуміти, що не все перелічене можуть видати відразу. Щось отримаєте в навчальному центрі, а щось видадуть уже після прибуття до частини, де будете служити.
У чому їхати до ТЦК?
Прямуючи до ТЦК та СП варто одягатися так, щоб врахувати не лише сьогоднішню погоду, але й типові погодні умови залежно від пори року. Іншими словами, на початку квітня можуть бути надзвичайно теплі дні, однак з’явитися такого дня до ТЦК в самій футболці буде дуже поганою ідеєю, бо вже завтра може суттєво похолодати.
Враховуйте, що вже після отримання форми цивільний одяг, в якому ви прибули, доведеться спакувати, тому потрібно передбачити для нього місце в рюкзаку, баулі чи спортивній сумці, які ви візьмете із собою.
З огляду на це знятий цивільний одяг має бути максимально компактним і легким. В ідеалі він має зайняти в рюкзаку місце, яке вивільниться після споживання добового запасу харчів, які слід мати із собою до моменту зарахування на забезпечення.
Комплект верхнього одягу, в якому ви приїдете, і буде вашим основним цивільним одягом. Навряд чи в перші тижні служби вам критично знадобиться щось іще, крім нього.
Що основне з одягу треба взяти з собою?
До одягу, який обов’язково слід узяти із собою, належать нижня білизна, шкарпетки та футболки. Вам, звичайно, видадуть обов’язкову кількість трусів, носків та футболок. Однак це буде той необхідний мінімум, який дуже бажано доповнити.
Крім того, слід взяти оптимальну кількість одягу, не набираючи зайвого, яким ви не зможете користуватись. Оптимальною видається така кількість трусів, шкарпеток та футболок:
- труси — 3–4 пари
- шкарпетки — 4–5 пар
- футболки — 2–3 штуки
Колір трусів бажано обирати темний, а футболки мають бути оливкового кольору. Щодо шкарпеток, то бажано обрати трекінгові, також темного кольору, в ідеалі — зеленого або сірого.
У холодну пору року не зайвим буде щонайменше один додатковий комплект якісної термобілизни. Це дозволить завжди мати чисту термобілизну і за потреби швидко перевдягнутися у свіже.
Незамінними також є гумові капці, без яких, наприклад, не прийняти душ.
Що не обов’язкове але може знадобитись?
До помічних, але не обов’язкових елементів одягу можна додати ще головний убір — кашкет влітку або шапку в осінньо-зимовий період. Найкраще не брати їх із собою окремо, а вдягнути, йдучи до ТЦК, і потім спакувати.
У пригоді можуть стати також баф або легкий шарф, які захистять узимку від холоду, а влітку від пилу. Можна також взяти бандану. Ці речі не займуть багато місця і не додадуть багато ваги, але ви радо ними скористаєтесь.
Можна також взяти ремінь армійського або подібного до нього зразка, 2‒3 носові хустки, запасні шнурки для берців. Утім, не варто надто множити кількість подібних дрібничок, бо крапля за краплею вони таки додають ваги і забирають вільний об’єм.
Про пакування і прання
Спакувати одяг варто в кілька міцних пакетів, бажано зі спеціальними застібками, щоб убезпечити його від потрапляння вологи та пилу. Ще кілька таких пакетів потрібно взяти із собою, щоб складати в них брудні речі до того моменту, коли у вас буде змога їх випрати.
Прати, швидше за все, доведеться в холодній воді, використовуючи господарське мило. Утім, для футболок, трусів та шкарпеток, які доведеться прати насамперед та найчастіше, цього цілком вистачить. Набагато важливіше, щоб у вас була змога — сприятливі умови, місце та час — випрані речі висушити.