Набули чинності нові правила мобілізації: коли повістка вважатиметься "врученою" військовозобов'язаному?

Дата: 18.05.2024 09:20

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації та, зокрема, вручення/надсилання повісток.

Це роз'яснює Sud.ua.

Так, згідно з постановою від 16 травня 2024 року № 560, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання буде вважатися належним повідомленням про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Постанова, яка налічує близько 80 сторінок, була опублікована ввечері 17 травня, напередодні вступу в силу закону про посилення мобілізації № 10449.

Порядок визначає різні способи підтвердження оповіщення резервіста або військовозобов'язаного, зокрема особистий підпис, відеозапис вручення повістки та відмітки про відсутність особи за адресою.

У разі несплати штрафу за ухилення від військового обліку, передбаченого законопроектом №10379, передбачається адміністративна відповідальність (штрафи до 25 тис. грн.) та відкриття виконавчого провадження з блокуванням рахунків, а також обмеження в праві керування автомобілем.

Кримінальна відповідальність за ухилення від військового обліку передбачена статтею 337 Кримінального кодексу України.