закон про мобілізацію

Нові форми документів щодо мобілізації: затверджено постанову Кабміну (зразки документів)

Дата: 18.05.2024 22:39

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (Постанова № 560 від 16 травня 2024 року).

Постанова набирає чинності одночасно із з новим мобілізаційним законом, але не раніше дня її опублікування, повідомляє "Адвокат права".

Набули чинності нові правила мобілізації: коли повістка вважатиметься "врученою" військовозобов'язаному?

Дата: 18.05.2024 09:20

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації та, зокрема, вручення/надсилання повісток.

Це роз'яснює Sud.ua.

Законодавство про мобілізацію: теорія vs практика

 

З 18 травня ми починаємо жити по-новому - запрацює новий Закон № 3633 про мобілізацію - і всіх турбує питання: як він вплине на права та обов’язки військовозобов’язаних та їх роботодавців, а також які повноваження набувають працівники ТЦК та поліції в контексті реалізації нових «мобілізаційних» норм?

Мобілізація в Україні: про які оновлення відомо станом на 15 травня 2024 року

Дата: 15.05.2024 19:28

З 18 травня 2024 року в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію, який вносить ряд важливих змін до процесу мобілізації та посилює відповідальність за ухилення від військової служби.

Щодо штрафів, затримань та арешту майна за порушення мобілізаційного законодавства - роз'яснення адвоката

Дата: 12.05.2024 11:13

Після проголосованих змін щодо збільшення розмірів штрафів до 25 500 грн за порушення оновленого мобілізаційного законодавства, багатьох людей цікавить відповідь на три питання:

Повістки, перевірки, відповідальність: все, що потрібно знати про новий закон по мобілізації

Дата: 09.05.2024 12:30

Обов’язок носити військово-облікові документи, повноваження поліції та ТЦК на їх перевірку, затримання "ухилянтів", тощо. 

Адвокат Роман Сімутін провів детальний аналіз суті прийнятих змін до закону про мобілізацію.

Як було по-старому?

До 18 травня 2024 року законодавство не надавало права працівникам ТЦК самостійно зупиняти людей на вулицях та перевіряти у них документи, як і самостійно зупиняти транспортні засоби, у тому числі на блокпостах, і перевіряти документи у водіїв.

Чи треба йти в ТЦК після 18 травня, якщо дані вже були оновлені раніше?

Дата: 03.05.2024 08:10

Якщо громадянин хоче уточнити свої дані за законом про мобілізацію, то він може це зробити після набрання чинності законом але ніхто не забороняє звернутися зараз, бо оновлення даних – обов'язок кожного військовозобов'язаного.

Якщо військовозобов'язані українці оновили дані до набуття чинності нового закону про мобілізацію, тобто до 18 травня, то знову йти до ТЦК їм не потрібно.

Про це пише "Адвокат права".

Усі військовозобов'язані після уточнення даних в ТЦК та СП повинні пройти ВЛК - речник Полтавського ОТЦК

Дата: 29.04.2024 16:47

Після набрання чинності нового мобілізаційного закону, а саме з 18 травня, всі військовозобов’язані громадяни повинні прибути до ТЦК та СП для уточнення своїх даних.

Після цього вони однозначно будуть направлені на ВЛК - це стосується навіть тих, у кого є відстрочка від мобілізації.

Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв’ю "Телеграфу".

Які категорії українців не підлягатимуть мобілізації після 18 травня

Дата: 24.04.2024 19:02

18 травня 2024 року новий законопроєкт про посилення мобілізації набуде чинності, що приведе до деяких змін у процесі призову до лав Збройних сил України.

Як повідомляють novyny.pro, згідно з новим законом про мобілізацію, низка чоловіків втратять право на відстрочку від мобілізації, а водночас деяких категорій осіб не зможуть мобілізувати після 18 травня.

Підписка на закон про мобілізацію