Наслідки для 16-річних українців, які не стануть на військовий облік - роз'яснення адвоката

Дата: 23.08.2024 08:54

На військовому обліку мають бути усі підлітки, які досягли віку 16 років. Невиконання обов’язку передбачає певні юридичні наслідки у разі невиконання.

Зокрема, батьки або опікуни несуть відповідальність за неповнолітнього, оскільки є його законними представниками.

Про це адвокат Дмитро Франчук повідомив для "РБК-Україна".

Такі громадяни повинні зареєструватися у відповідному ТЦК та СП, пройшовши медогляд та реєстрацію особистих даних призовника.

Порушення законодавства щодо військового обов'язку та військової служби передбачає штраф, зокрема, для батьків або опікунів, адже вони несуть відповідальність за неповнолітнього.

На розмір штрафу впливають конкретні обставини справи.

Дмитро Франчук наголосив на тому, що іноді громадяни вважають, що відсутність взяття на військовий облік у 16 років не створює негайних перешкод для виїзду за межі країни. Водночас після досягнення повноліття ситуація змінюється.

Якщо у 16 років не було виконано відповідного обов’язку щодо військового обліку, це може розцінюватися як ухилення від військової служби. У такому разі можуть виникнути серйозні обмеження на виїзд за кордон.

Нагадаємо, у базі даних реєстру "Оберіг" містяться персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років. Чоловіки від 17 до 25 років автоматично будуть ставати на військовий облік як призовники, зокрема і ті, хто перебуває за кордоном. Також Кабмін запровадив верифікацію даних завдяки інформаційної взаємодії з Державною міграційною службою, Мінʼюстом та іншими установами.

Це допоможе, як вважають в уряді, актуалізувати дані стосовно людей, а також буде сприяти виправленню помилок щодо персональних даних.