В Україні вартість передання електроенергії та диспетчеризації у 2023 році зросте, а пільгові ціни на електрику для побутових споживачів збережуться упродовж осінньо-зимового періоду — до 31 березня наступного року.
Таке рішення ухвалила Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Очікується, що документ буде оприлюднений на сайті регулятора для зауважень та пропозицій, після чого ухвалять остаточне рішення.
Так, згідно з пропозицією, збільшення тарифу Укренерго на 2023 рік на передання електроенергії заплановано у 1,5 разу, на диспетчеризацію — у 4,5 разу.
Тариф на передання буде 522,46 грн/МВт-год (2022-го — 345,64 грн/МВт-год) без ПДВ, на диспетчеризацію зросте з 62,13 до 283,18 грн/МВт-год. Тариф на передання для підприємств зеленої електрометалургії ухвалено на рівні 286,29 грн/МВт-год.
Як зазначили у НКРЕКП, зокрема, встановлюючи ціни, взяли до уваги інфляційну складову, технологічні витрати компанії. Намагалися ухвалити збалансоване рішення, зважаючи на критичну ситуацію в енергосистемі внаслідок обстрілів рф.
Проти підвищення тарифів вже виступили представники металургійної та хімічної галузей, адже це загрожує повною зупинкою останніх.
Нагадаємо, тарифи на житлово-комунальні послуги у опалювальному сезоні 22/23 здебільшого залишаться без змін. Зокрема, якщо домогосподарство має річний контракт на "блакитне паливо", то передбачений у ньому тариф діятиме протягом усього періоду військового стану та ще пів року після його завершення.
Також у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зазначили, що в країні відключення споживачів від комунальних послуг під час дії воєнного стану — протизаконне.