Розслідувачі з Bellingcat припускають ураження лайнера МАУ ракетою (фото. відео)

Дата публікації: пт, 01/10/2020 - 11:02

Група Bellingcat заявила на своєму сайті, що здійснила геолокацію відео влучання ракети, опубліковане раніше The New York Times.

"Виявилося, що воно було знято в житловому районі населеного пункту Паранд (координати: 35.489414, 50.906917), передмістя Тегерана на захід від міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні, звідки рейс 752 "Міжнародних авіаліній України" (PS752) вилетів до Києва", - заявили у Bellingcat.

Відеокамера спрямована на північний схід, у напрямку траєкторії польоту PS752. Група зазначає, що такі елементи, як на відео, можна помітити на наявних у відкритому доступі супутникових знімках. Це, зокрема, лінія багатоквартирних будинків, ліхтарні стовпи і будівельний майданчик ліворуч від точки зйомки.

За даними розслідувача Bellingcat Крісто Грозєва, ракету могли запустити з секретної бази Ірану IRSG.

"Спробував вирахувати можливе місце запуску. Використовуючи візуально сприйняту швидкість руху ракети щодо фактично відомої швидкості Тор-М, я зміг обчислити кут щодо траєкторії. Ця відстань від місця запуску становила близько 6,5 км. Кандидат один: секретна база IRSG", - написав він у своєму Twitter.

фото

 

фото

 

фото

 

відео / фото