Нова схема шахрайства при продажі товарів в Інтернеті: коментар Кіберполіції

Дата: 05.06.2026 10:39

Купив собі новий телефон, попередній виставив на продаж на одній із дошок оголошень. Мені телефонує покупець, просить реквізити для оплати та каже що зробить повну оплату наперед що б уникнути комісії накладеного платежу при доставці Новою поштою. Одразу ж мені телефонує невідомий номер, представляється працівником банку і намагається вивідати у мене платіжну інформацію по моїй картці під приводом зарахування мені коштів від юридичної особи. Після чого з моєї картки списалися всі кошти.

Псевдопокупець може запитати реквізити картки для оплати за ваш товар на дошці оголошень і назвати час здійснення переказу або щось подібне.

У цей час напарник зловмисника під виглядом працівника служби безпеки банку може зателефонувати вам і сказати, що для зарахування грошей необхідно вчинити якусь дію, наприклад "активувати платіжну картку".

Таким чином шахраї будуть намагатися вивідати у вас реквізити та інші дані по вашому рахунку.

Як підкреслює Василь Романенко, старший оперуповноважений з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам в Київській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, пам'ятайте:

Не повідомляйте стороннім особам інформацію по картці або дані, що можуть бути використані для підтвердження платежів.

Не виконуйте жодних операцій з "верифікації" карти.

У разі сумнівів – телефонуйте до банку за телефоном, вказаним на звороті картки та уточніть інформацію.

Безпека збереження коштів та користування рахунками починається з Вас.

На замітку:

  • Твоя безпека — твої секрети. Не розголошуй дані!

  • Служба банку не питає паролів та кодів!

  • Телефонний "покупець"? Можливо, це шахрай!

  • Ніколи не активуй фейкові платежі!

  • Шахраї працюють у парі — будь напоготові!

Управління протидії кіберзлочинам в Київській області