Нову версію законопроєкту про підвищення податків № 11416, після оприлюднення інформації, прокоментувала народна депутатка Ніна Южаніна.
Вона зазначила, що днями відбудеться робоча група і потім зміни виноситимуться на розгляд податкового комітету.
Також, нардеп узагальнила наявну інформацію щодо даного документу.
Отже, норми, від яких відмовилися чи відклали:
- для юридичних осіб (платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку третьої та четвертої груп) військовий збір в розмірі 1% від доходу;
- 5% військовий збір при купівлі банківських металів;
- 30% військовий збір на продаж ювелірних виробів;
- 15% військовий збір при купівлі нового авто (крім випадків забезпечення осіб з інвалідністю);
- 5% військовий збір при продажу нерухомості (для фізосіб, які продали один об’єкт за рік);
- 5% військовий збір на послуги мобільного зв’язку;
- справляння ПДВ з усіх відправлень з-поза меж України, крім відправлень від фізичних осіб фізичним особам, сумарна фактурна вартість яких не перевищує 45 євро;
- специфічна ставка акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин в розмірі 0,1 євро за літр.
Норми, які додали:
- оподаткування прибутку фінансової установи (крім страховика) за ставкою 25% замість нинішніх 18%;
- запровадження місячної замість нинішньої квартальної звітності з податку на доходи фізичних осіб;
- запровадження ставки на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50% (як і в 2023 році, хоча наразі для банків діє ставка 25%).
Також викладено в іншій редакції норми щодо запровадження авансового внеску з податку на прибуток для продавців пального:
- якщо раніше планувалося, щоб вони сплачували податок за ставкою 0,5 мінімальної зарплати з розрахунку на 1 кубічний метр резервуарів для зберігання бензину, дизельного палива та скрапленого газу, то тепер авансовий внесок з податку на прибуток сплачуватиметься за кожне місце роздрібної торгівлі пальним:
- 60 тисяч гривень при реалізації одного або кількох видів пального – бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу (80 тисяч гривень – при реалізації також алкоголю й тютюнових виробів);
- 30 тисяч гривень при реалізації виключно скрапленого газу (40 тисяч гривень – при реалізації також алкоголю й тютюнових виробів).
Крім того, про підвищення ПДВ, поки не йдеться.
Але те, що вплине на всіх громадян — збільшення ставки військового збору з 1,5 до 5%, у доопрацьованому законопроєкті залишається.
І найголовніше — в частині військового збору зміни передбачено не на рік і навіть не до припинення чи скасування воєнного стану, а "...тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України" - тобто назавжди, зазначила нардеп.
"Який ресурс до держбюджету дадуть ці зміни — поки не відомо", - додала Ніна Южаніна.