Нові підстави звільнення з військової служби та від мобілізації

Дата: 14.04.2022 18:20

ВРУ встановила додаткові підстави для звільнення з військової служби та відстрочки від мобілізації під час воєнного стану, які починають діяти з 14 квітня 2022 року.

Додаткові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану визначає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян» від 01.04.2022 № 2169.

Зокрема, з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зможуть звільнитися через сімейні обставини або інші поважні причини:

- військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;

- військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;

- один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;

- військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Жінкам та чоловікам, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який проходить військову службу, надали право на відстрочку від призову за мобілізацією та на строкову службу.

Відповідні зміни внесли у статтю 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Газета «Голос України» опублікувала Закон № 2169 13 квітня 2022 року. Документ набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, - 14 квітня 2022 року.

Юридичне бюро "Лінія права"