Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко дав інтерв'ю "Українським Новинам", де розповів про скандали в МВС, криміногенну ситуацію в країні, обіг зброї серед цивільних, тощо...
Зокрема, міністр розповів і про реформи, які найближчим часом чекають на органи внутрішніх справ.
Так, Ігор Клименко наголосив, що у відомстві наводять лад в різних підрозділах, які надають послуги громадянам. Реформа поліції на завершується і в тих областях, які знаходяться подалі від зони бойових дій, продовжується підготовка поліцейських офіцерів громади, хоча і вдвічі зменшено кількість підготовки таких офіцерів.
Продовжується у воєнний стан і реформування роботи сервісних служб та Міграційної служби. В ході боротьби з корупцією було змінено кілька законів, введено відповідальність для працівників сервісних служб, змінено правила підготовки та здачі іспитів на водіння автомобілем (зокрема, до здачі теоретичних іспитів громадяни можуть готуватися вдома, не треба ходити в автошколи і платити кошти), на конкурсній основі запроваджено набір нових керівників. Вибудовується системний контроль над роботою підрозділів.
Більше того, КМУ прийняв не менше 20 актів, які регулюють діяльність служб МВС. У найближчий час буде введено «гарячу лінію» по роботі сервісних послуг підрозділами.
"Ми маємо чітко розуміти, що країна має бути нетерпимою до будь-яких корупційних проявів, хабарництва і вимагання, тому наші громадяни також мають формувати свою культуру ставлення до корупції" - наголосив міністр.
Щодо ситуації з обігом зброї Ігор Клименко нагадав, що через кордон України з усіма країнами ЄС та Молдовою контрабандно чи некотрольовано не пройшла жодна одиниця зброї. Це робота поліції, СБУ і прикордонників. Достатньо жорсткий контроль з нашої сторони і наші партнери підтверджують, що кордон закритий. Це стосується можливості перевезення та передачі зброї з України. Вʼїзд зброї у нас унормований, зброя завозиться на підставі встановлених правил.
Щодо ситуації всередині країни міністр зазначив, що в Україну зайшло багато зброї, тому що треба воювати і захищати державу і тут контроль у військових - є режим перевезення цієї зброї і вона з-за кордону йде відразу на фронт, тому що потреба в зброї, боєприпасах є постійно.
Що стосується загальної ситуації, то вже зареєстровано законопроект щодо трофейної зброї. Вся трофейна зброя має бути зареєстрована в органах поліції. Після реєстрації ця зброя повертається назад громадянам, але у МВС буде її номер і після закінчення воєнних дій протягом 90 днів ці громадяни мають цю зброю здати або зареєструвати в органах поліції.
"Я можу сказати, що проблема зі зброєю у нас буде і після війни, ми це прекрасно розуміємо. Ми зараз готуємося, щоб взяти під контроль будь-яке можливе незаконне використання зброї після війни" - додав Ігор Клименко.
Щодо ідеї використання електрошокерів поліцейськими при затриманнях міністр МВС зауважив, що така ідея заслуговує обговорення у суспільстві, фахового і професійного, у тому числі з боку народних депутатів. Відповідний законопроект наразі знаходиться у ВРУ. Можливо, його потрібно корегувати, але у звʼязку з агресивними діями деяких громадян на дорогах або під час несення служби правоохоронцями, все-таки застосування електрошокера не буде мати летальних наслідків, аніж при застосуванні зброї, додав Клименко.
"Коли ми видавали поліцейським громади помпові рушниці, то летальність після пострілу з помпової рушниці у порівнянні з бойовим пістолетом різниця складала 70%, тобто 30% летальності після такого пострілу. Що стосується шокерів, то ми говоримо про практично мінімальну ймовірність летальних наслідків дії шокера" - повідомив Ігор Клименко.