Особливості пошуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин/під час дії воєнного стану

Дата: 01.04.2024 12:58

Якщо втрачено зв’язок з близькою людиною під час воєнного стану, для її пошуку слід звернутися до правоохоронних органів.

Координаційний центр із надання правової допомоги розповів про права родичів таких осіб, способи звернення для пошуку та особливості пошуку людей, які зникли за особливих обставин.

У чому полягає різниця між зниклою безвісти особою та особою, яка зникла безвісти за особливих обставин?

Особа, яка зникла безвісти, - це фізична особа, стосовно якої немає відомостей про її місце перебування на момент подання заяви про її пошук.

Особою, яка зникла безвісти за особливих обставин, вважається людина, яка зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

Це означає, що якщо з людиною втрачено зв’язок через окупацію або у зв’язку із обстрілами чи надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, тоді вона може вважатися зниклою безвісти саме за особливих обставин.

Права близьких родичів та членів сім’ї осіб, які зникли безвісти за особливих обставин

Близькі родичі та члени сім’ї особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, мають право на:

  • отримання достовірної інформації про перебіг та результати проведення її пошуку;
  • отримання достовірних відомостей про місце перебування особи (якщо таке стане відоме) чи обставини її загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме);
  • соціальний захист.

Куди подається заява про пошук особи, яка зникла безвісти за особливих обставин

Заява про пошук особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, подається до відповідного територіального органу Національної поліції України або за номером телефону 102.

Також можна надіслати листа на електронну пошту: rozshuk_znyklyh@police.gov.ua та зателефонувати на гарячу лінію (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151.

Заява про пошук особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, може бути подана:

  • родичем такої особи;
  • представником військового формування;
  • органом державної влади, органом місцевого самоврядування;
  • громадським об’єднанням;
  • будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення.

Заяву про пошук особи також може бути подано уповноваженим з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин (далі - уповноважений), якщо вищезазначені особи звернулися до уповноваженого з повідомленням про зникнення особи.

Особливості пошуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин

У разі отримання інформації про зникнення особи за особливих обставин або заяви про пошук такої особи Національна поліція України зобов’язана інформувати уповноваженого протягом трьох днів з моменту отримання такої інформації або заяви.

Дмитро Малик