Підрозділи тероборони можуть перекидати до зони бойових дій - Зеленський підписав відповідний закон

Дата: 12.06.2022 09:51

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про надання можливості територіальній обороні виконувати завдання безпосередньо у районах ведення бойових дій.

Відповідний документ опублікували на порталі Верховної Ради.

Зокрема, внесено зміни до Закону України "Про основи національного спротиву", де йдеться про завдання територіальної оборони та зони виконання таких завдань.

Документ надає можливість виконання завдань теробороною по всій території України, включаючи райони ведення бойових дій, а також тимчасово окуповані території. Із закону прибрали обмеження виконання завдань теробороною, які набирали чинності на момент розгортання у межах відповідної території угруповання регулярних військ.

Зазначається, що рішення про виконання завдань територіальної оборони у районах ведення бойових дій приймається Головнокомандувачем ЗСУ.

"Військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчі формування територіальних громад за рішенням Головнокомандувача ЗСУ можуть залучатися до виконання завдань територіальної оборони поза межами своєї зони територіальної оборони та в районах ведення військових (бойових) дій", – йдеться у документі. 

Закон набуває чинності 12 червня.