Поліція не має права вносити до бази «АРМОР» дані ТЦК про розшук - адвокат

Дата: 03.12.2023 09:54

Вас зупиняють поліціянти, перевіряють через базу «АРМОР» і повідомляють: ви у розшуці, як «ухилянт», поїхали в ТЦК. 

Чи законні дії поліції в даному випадку, чи мають вони повноважень вносити таку інформацію до бази, а також що робити розповів адвокат Роман Сімутін.

Так, відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487 та ч. 3 ст. 38 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», Нацполіція за зверненням ТЦК здійснює доставку за вчинення адмінправопорушень за ст. ст. 210, 210-1 КУпАП та досудове розслідування за статтями 335, 336, 337 ККУ.

Тобто ТЦК можуть звернутися з повідомленнями щодо вчинення кримінального правопорушення, а також щодо доставлення військовозобов’язаних до ТЦК.

Адвокат звертає увагу: не для затримання, а для доставлення, що передбачає добровільність виконання вимоги.

Закон «Про Національну поліцію» каже, що відповідно до ст. 25 поліція здійснює інформаційно-аналітичну діяльність виключно для реалізації своїх повноважень. Знову ж таки наголос на кінцевій фразі.

А згідно з ч. 1 ст. 26 – поліція наповнює та підтримує реєстри, що входять до єдиної інформаційної системи МВС України, зокрема і щодо трьох важливих пунктів:

  • 3) розшуку підозрюваних, обвинувачених (підсудних) осіб, які ухиляються від відбування покарання або вироку суду;
  • 4) розшуку осіб, зниклих безвісти;
  • 8) осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється поліцією.

Простими словами: наповнювати базу вони можуть виключно щодо осіб, які скоїли адмінпорушення у справах, які підслідні поліції, а повноваження у справах про адмінправопорушення за статтями 210 та 210-1 КУпАП, належать виключно до компетенції ТЦК.

ВИСНОВОК

Інформацію до бази «АРМОР» щодо згаданих статей поліція вносити не те що не має права, це взагалі не передбачено ЗУ «Про Національну поліцію». А той, хто це робить, маючи доступ до інформаційної системи МВС, несе персональну відповідальність за діяння, що призвело до порушень прав і свобод людини.

ЩО РОБИТИ?

Адвокат Роман Сімутін радить подавати до Нацполіції обґрунтовану заяву про вилучення інформації щодо вас.

Більш детальне роз'яснення дивіться у відео Адвокат Роман Сімутін: