Постраждалим під час виконання своїх обов’язків у період дії воєнного стану депутати пропонують додаткову допомогу

Дата: 16.08.2022 21:03

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт щодо одноразової грошової виплати людям, які загинули або отримали поранення під час виконання своїх обов’язків у період дії воєнного стану.

Про це повідомив у Facebook перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

Зокрема, йдеться про журналістів, працівників об’єктів критичної інфраструктури та уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування або членам їх родин.

Які виплати передбачені проєктом Закону (за рахунок резервного фонд бюджету та надходження від урядів іноземних країн, міжнародних організацій, донорів через гранти та безповоротну допомогу):

  • 1 мільйон гривень — у разі загибелі;
  • від 200 до 800 тисяч гривень — у разі встановлення групи інвалідності від ІІІ до І.

"Після відвідин Миколаєва, я ініціював обговорення цього законопроєкту. Адже з перших днів війни сотні тисяч держслужбовців, комунальників, енергетиків, медиків, водіїв, залізничників, журналістів ризикуючи своїм життям і здоров’ям забезпечують роботу країни та допомагають показувати світу правду про дії терористичної росії.

На жаль, під час виконання цієї роботи є випадки загибелі та поранень. І держава має подбати про своїх героїв та їх рідних за неоціненний вклад в перемогу!" - написав Корнієнко.