працівники

Працівник вагонного господарства є особою, відповідальною за відповідність вагонів нормам безпеки

Дата: 15.12.2023 22:41

Рішення ВС у справі № 904/5520/21 від 17.10.2023 https://cutt.ly/KwApilGs

Залізниця у касаційній скарзі зазначила, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми, які передбачають зобов'язання власника вагону (Товариства) нести відповідальність за його відповідність нормам безпеки.

З цього приводу КГС ВС вказав на таке.

Страховий стаж в умовах воєнного стану: які періоди зараховуються, а які ні?

Дата: 18.06.2023 09:13

В умовах воєнного стану законодавство, що регулює трудові відносини та сферу зайнятості загалом, зазнало чималих змін. Як наслідок, і працівники, і роботодавці зіткнулися з ситуаціями, коли за законом певні періоди роботи перестали зараховуватися до страхового стажу.

Якщо працівника викликали у військкомат: підстава увільнення є повістка видана військовозобов’язаному

Дата: 04.06.2023 13:35

Однією із підстав увільнення є повістка видана військовозобов’язаному.

Увільнення від роботи (посади) – це ТИМЧАСОВЕ припинення виконання працівником трудових обов’язків зі ЗБЕРЕЖЕННЯМ МІСЦЯ РОБОТИ І ПОСАДИ.

При отриманні роботодавцем повістки, незалежно від її мети (для уточнення облікових записів, проходження медичного огляду, прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки), рекомендуємо за місцем роботи видати НАКАЗ про увільнення працівника від роботи.

Чи має право роботодавець вимагати працювати під час повітряної тривоги?

Дата: 28.03.2023 18:24

 

Часто у працівників виникає питання: якщо звучить сирена, а роботодавець не дозволяє працівникам покинути своє робоче місце і перейти до укриття і погрожує позбавленням премії чи частини зарплати - що про це говорить закон? 

Важливі норми:

Громадяни України мають право на отримання інформації про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути (ст. 21 Кодексу цивільного захисту України).

Шаблон (приклад) заяви і наказа про призупинення трудового договору з працівником у воєнний час

Дата: 20.07.2022 18:48

Адвокат Марина Бекало навела приклад шаблону заяви працівника на призупинення трудового договора на час війни та наказ на призупинення дії трудового договору на весь період дії воєнного стану. 


Зразок заяви від працівника:

                                                                                                  Директору ТОВ "     "                     

Безробітних будуть залучати до громадських робіт: деталі трудової повинності під час війни

Дата: 27.06.2022 10:14

Під час дії воєнного стану в Україні офіційно зареєстрованих безробітних будуть залучати до різних видів громадських робіт за бажанням місцевої влади.

Як це буде працювати розповідає UBR.ua.

Раніше Центр зайнятості пропонував безробітним громадянам вакансії, що відповідали освіті, кваліфікації та отриманому здобувачем досвіду на попередніх роботах.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Дата: 14.02.2022 16:24

Управління Держпраці у Кіровоградській області надало наступне роз’яснення про виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника:

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника – це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Підписка на працівники