робота

Стажування: шлях до успіху чи зловживання правами працівника?

Дата: 22.11.2023 17:02

“В принципі, Ви нам підходите, але пропонуємо 2 місяці безоплатного стажування, щоб вирішити чи будете Ви у нас працювати чи ні!”

Скільки з нас чули таку фразу по завершенні співбесіди?

Юридичний порадник для ВПО надає розʼяснення: що ж взагалі таке стажування.

Уряд надаватиме роботодавцям компенсацію за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Дата: 23.08.2023 15:16

Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп в розмірі до 100,5 тис. грн.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабміну, повідомляє Міністерство економіки України.

ФОП замість офіційного працевлаштування: чи законна така пропозиція роботодавця?

Дата: 15.08.2023 12:01

Підміна офіційних трудових відносин псевдопідприємництвом є, насамперед, порушенням прав самого працівника. Роботодавець у такий спосіб зменшує для себе сплату податків і знімає із себе відповідальність за безпеку праці працівника, оскільки згідно з чинним законодавством ФОП самостійно провадить підприємницьку діяльність, а отже й сам несе відповідальність за усі дії та ризики.

Надомна і дистанційна робота: в чому різниця?

Дата: 08.08.2023 16:53

Надомна та дистанційна робота почали користуватись попитом серед роботодавців та працівників ще з часів епідемії коронавірусу. Зараз, коли значна кількість українців через війну покинули свої домівки такі форми організації праці впроваджені в багатьох підприємствах та організаціях.

Дуже часто поняття «надомна» та «дистанційна» робота плутають або сприймають як одне. Проте це принципово різні форми організації праці.

Чи можуть переселенці дистанційно звільнитися з попередньої роботи?

Дата: 08.07.2023 09:39

Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити такий договір в односторонньому порядку. 

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО? 

Необхідно подати до центру зайнятості за місцем проживання/перебування заяву на ім’я роботодавця.

Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви.

Правове регулювання роботи сезонних працівників

Дата: 31.05.2023 12:44

Весняно – літній сезон це не тільки час відпусток, подорожей, прогулянок, свіжих фруктів та овочів. Це ще й пора сезонних робіт. Адже саме в весняно – літній період підприємства певних галузей економіки, наприклад, «сільгоспники» активізують свою діяльність і потребують додаткових працівників.

Як діяти роботодавцеві, якщо працівник-військовослужбовець перебуває в полоні - роз'яснення юриста

Дата: 17.05.2023 18:41

З початком повномасштабного вторгнення відносини працівник-роботодавець змінилися. Обом учасникам трудових відносин доводиться шукати відповіді на багато запитань, про які раніше навіть не думали, наприклад – чи зберігається за працівником-військовослужбовцем середній заробіток на підприємстві, якщо він потрапив у полон?

Медіаплатформа про роботу budni звернулась до Ігоря Ясько, адвоката, к.ю.н., керуючого партнера ЮК Winner щоб отримати відповідь на це та інші актуальні запитання.

Як підтвердити профкваліфікацію для внутрішніх переселенців - роз'яснення Мінреінтеграції

Дата: 05.05.2023 15:43

Через війну багато внутрішніх переселенців втратили документи про освіту чи попередню роботу і для того, щоб працевлаштуватися на новому місці, мають підтвердити свою кваліфікацію.

У Мінреінтеграції пояснили як це можна зробити.

Зокрема, необхідно звернутись до кваліфікаційного центру. В таких центрах також присвоюють професійні кваліфікації на основі неформального й інформального навчання (самоосвіта). Крім того, там можна підтвердити професійну кваліфікацію, здобуту за кордоном.

Мобінг – дискримінація чи просто непорозуміння на робочому місці

Дата: 23.02.2023 10:04

Повага до гідності і самовираження кожної людини у всіх сферах її життєдіяльності – основа будь-якого цивілізованого суспільства. Зокрема, у трудових відносинах не має місця дискримінації за статтю, національністю чи якимись іншими ознаками, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. 

Повітряна тривога: чи обов‘язково залишати робоче місце?

Дата: 18.02.2023 10:42

Чи вправі роботодавець змушувати працівників виконувати свої посадові обов'язки під час оголошеної повітряної тривоги?

Держпраці пояснює, що керівник суб'єкту господарювання зобов'язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів, у т. ч. під час оповіщення про повітряну тривогу в населеному пункті, де розташоване підприємство. Громадяни України мають право на отримання інформації про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути (ст. 21 Кодексу цивільного захисту України).

Підписка на робота