робота

Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування молоді?

Дата: 11.04.2025 18:38

Державна служба зайнятості України повідомляє, що для підтримки молоді в питаннях працевлаштування одним із ефективних способів є компенсація витрат роботодавцям, які наймають молодих спеціалістів. Ці ініціативи спрямовані на зменшення витрат бізнесу та одночасне створення можливостей для молоді здобути перший професійний досвід.

Президент підписав закон, що розширює можливості залучення людей з інвалідністю на ринок праці

Дата: 27.02.2025 15:33

Закон № 4219-IX змінює підходи до працевлаштування людей з інвалідністю та наближає Україну до європейських стандартів у цій сфері.

Наприклад, в країнах ЄС понад 50% людей з інвалідністю працевлаштовані, тоді як в Україні цей показник сягає лише 17%.

Документ передбачає повний цикл підтримки людей з інвалідністю: від працевлаштування до створення сприятливих умов, що враховують інтереси усіх сторін.

Також, серед основних нововведень :

Як правильно оформити увільнення від роботи після отримання повістки?

Дата: 06.12.2024 11:20

Відповідно до закону людина отримує гарантії по роботі, коли йде до ЗСУ. Враховуються відносини з керівником організації, заробітна плата, оформлені документи, відповідальність сторін. Тільки коли виконані норми чинного законодавства, можна зосередитися на справі, а після звільнення повернутися до звичного цивільного життя без втрати робочого місця та збереження заробітної плати.

Чи можна запровадити суміщення для працівника - сумісника?

Дата: 02.12.2024 14:56

Чинне законодавство про працю не встановлює заборон для працівника, який уклав трудовий договір про роботу на умовах сумісництва, виконувати обов’язки за іншою вакантною посадою в межах раніше укладеного трудового договору.

Водійки, фрезерувальниці та монтажниці: Уряд запускає проект з навчання жінок професіям, які вважались "чоловічими"

Дата: 18.11.2024 17:27

Уряд запускає проект з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Зокрема, українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах, де вони були менше представлені.

Таке рішення ухвалив Кабмін, повідомляють в Держслужбі зайнятості та Мінекономіки.

Особливості роботи в нічний час у період дії воєнного стану - роз'яснення

Дата: 09.06.2024 09:34

Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. Гарантії в оплаті праці за роботу у нічний час визначені ст. 108 КЗпП України, відповідно до якої, робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

У період дії воєнного стану НЕ залучаються до роботи в нічний час без їх згоди:

Підписка на робота