Російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС: є загроза затоплення десятків населених пунктів

Дата: 06.06.2023 09:50

Вночі російські окупаційні війська здійснили черговий акт тероризму - підрив греблі Каховської ГЕС.

Підрозділи Нацполіції та ДСНС Херсонської області були підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині Дніпра.

Представники влади зазначили, що рівень води піднімається і всім, хто знаходиться у зоні небезпеки необхідно дотримуватись важливих правил:

  • вимкнути всі електроприлади; 
  • взяти документи і речі першої необхідності;
  • подбати про близьких і домашніх улюбленців;
  • виконувати інструкції рятувальників та поліцейських. 

На 12 годину дня призначено перший евакуаційний потяг з Херсона. Укрзалізниця допомагатиме евакуйовувати мешканців Херсону та прилеглих сіл і за потреби призначить додаткові евакуаційні потяги. Мер Львова Андрій Садовий вже повідомив про організаційні заходи для прийняття евакуйованих з півдня країни.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС є загроза затоплення до 80 населених пунктів.

За його словами, Президент скликав РНБО, а також буде проведено засідання Державної комісії ТЕБ і НС.

“Займаємося евакуацією жителів районів підтоплення. Наразі проводяться евакуаційні заходи з мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва. Оцінюємо наслідки для довкілля та загрозу для ЗАЕС. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена”, – зазначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр додав, що руйнування Каховської ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави, тому світ має відреагувати на цей терористичний акт. Але не просто словами, а діями - росія повинна негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи.

ГЕС
ГЕС
Інфографіка: UA War Infographics