СБУ повідомила про підозру ватажкам «днр», які організували «голосування» за путіна на тимчасово окупованій Донеччині

Дата: 28.03.2024 16:42

СБУ задокументувала нові злочини ватажків терористичної організації «днр», які організували псевдовибори президента рф на тимчасово окупованій частині Донеччини.
 
Зокрема, про заочну підозру повідомлено:

  • Дениса Пушиліна – гауляйтера Донецька;
  • ⁠Артема Жогу – одного з керівників «виборчого штабу» путіна;
  • Володимира Висоцького – очільника «виборчкому днр».

За даними слідства, колаборанти організували масові фальсифікації щодо участі місцевих жителів у фейковому плебісциті.
 
Також вони «звітували» до москви про нібито максимальну підтримку незаконних виборів з боку мешканців регіону, для чого «малювали голоси» на користь очільника кремля навіть із повністю зруйнованої Авдіївки. Щоб зробити там видимість «голосування», гауляйтер Пушилін приїхав до міста разом із заступником керівника адміністрації президента рф Сергієм Кирієнком. Серед руїн тимчасово захопленого райцентру вони зробили для росЗМІ зрежисоване «відеозвернення» начебто місцевих жителів, щоб їх долучили до «виборів» країни-агресора.
 
Також, А. Жога формував керівний склад окупаційних «виборчкомів» і особисто контролював підсумки «голосування». Відповідні вказівки він давав Висоцькому, який організовував подворові обходи у супроводі озброєних загарбників. Під час таких «рейдів» його учасники вимагали поставити «потрібні» відмітки у незаконних бюлетенях.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили всім трьом фігурантам про заочну підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

В Службі безпеки нагадали, що ватажок терористів «днр» Пушилін вже отримав заочно 15 років тюрми, а його спільник Жога – 12 років ув’язнення.

Оскільки зловмисники перебувають на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.