СБУ затримала чиновника Антимонопольного комітету: за хабарі закривав "питання" по виявленим порушенням

Дата: 23.10.2023 14:26

Співробітники СБУ ліквідували корупційну схему у Північному міжобласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету (АМКУ) та затримали у Києві посадовця відділу досліджень та розслідувань цієї держустанови, який налагодив злочинний механізм одержання грошей від підприємців.

Зокрема, затриманий вимагав хабарі з представників комерційних структур, щоб «заплющити очі» на виявлені у них порушення антимонопольного законодавства та не вживати щодо них адміністративних санкцій.

Наприклад, було задокументовано як держслужбовець брав хабарі у компанії, яка займається оптовою торгівлею хімічними засобами і технікою для очистки.

За 8 тис. доларів США посадовець обіцяв керівнику підприємства «вирішити питання» про не накладення на нього штрафів за порушення, виявлені у ході перевірки.

Співробітники СБУ задокументували одержання чиновником першої частини неправомірної вигоди і затримали «на гарячому» під час передачі йому наступного «траншу».

На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину, у тому числі перевіряється інформація щодо можливої причетності до оборудки інших посадовців АМКУ. Затриманому посадовцю загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

123