Сервіси для пошуку та аналізу судових рішень: корисно знати як юристам так і кожному для правової освіченості

Дата: 01.08.2023 12:58

У наш час вміння користуватися сервісами з пошуку та аналізу судових рішень є не лише обовʼязковою професійною навичкою юриста, а й важливою складовою правової освіченості кожного громадянина.

Прикладів, коли такі вміння можуть бути корисними у повсякденному житті, безліч - це і визнання права власності, і стягнення заборгованості за розпискою, і розлучення, аліменти, оскарження податкового повідомлення-рішення тощо.

Юридичний порадник для ВПО підготував добірку єСервісів для тих, хто хоче бути в курсі справ.

1. Судова влада України (стан розгляду справ) - https://court.gov.ua/fair/

На сайті Судової влади України можна у полі “Сторона по справі” ввести своє ПІБ, відмітити “Я не робот” та здійснити пошук. Якщо судових справ за Вашої участі не буде знайдено, то буде вказано “Немає справ за даним критерієм”. У разі, якщо справу (справи) буде знайдено, буде зазначена ціла сукупність інформації: номер справи, предмет позову, дата, учасники справи.

2. Єдиний державний реєстр судових рішень - https://reyestr.court.gov.ua/

Для того, щоб перевірити чи є у конкретній справі за Вашої участі судові рішення, варто звернутися до Єдиного державного реєстру судових рішень. Це можна зробити, заповнивши поле “Справа №”.

3. Єдиний центр обробки судових рішень - https://dolg.xyz/

Ресурс, що містить узагальнені дані щодо конкретної особи: можна перевірити інформацію про судові справи, виконавчі провадження, отримати довідку про відсутність (наявність) судимості. Інформація береться сервісом із відкритих даних органів публічної влади.

4. Verdictum - http://surl.li/jlvji

Система пошуку та аналізу судових рішень від Ліга.Закон.

У безкоштовній версії можна перевіряти інформацію про стан судової справи, вказавши номер цієї справи.

Профільні спеціалісти можуть придбати платну версію із розширеними можливостями: використанням штучного інтелекту для оцінки перспектив розвитку справи, узагальнення судової практики тощо.

5. Суд Контроль

Мобільний застосунок, який відображає актуальну інформацію з сайтів “Судова влада України” та “Єдиний державний реєстр судових рішень”:

6. Судові засідання та реєстр

Застосунок, що дозволяє швидко та зручно дізнаватися про судові засідання в судах України та отримувати судові документи з Реєстру судових рішень.

7. Бабуся - https://court.opendatabot.ua/

Швидкий, зручний та безоплатний пошук за судовим реєстром від Opendatabot.

8. Vkursi Pro - https://vkursi.pro/

Характеризується цей ресурс як “для бізнесу”. Платформа надає можливість перевірити компанії, контрагентів, майно, зокрема чи не ведеться підприємницька діяльність з РФ/РБ, а також дізнатися, чи не фігурує контрагент у судових справах.

Зверніть увагу! Доступ до даного ресурсу безкоштовний тільки перші 7 днів користування.

9. ZakonOnline - https://zakononline.com.ua/

Юридична база даних, що дозволяє швидко знайти необхідний нормативний акт, судове рішення або правову позицію.

10. Суд на долоні - https://conp.com.ua/

Пошуково-аналітичний портал, який містить як вільний, так і професійний доступ. Для журналістів передбачений безкоштовний професійний доступ.