Словаччина погрожує припинити постачання пального в Україну через санкції проти російського "Лукойлу"

Дата: 23.07.2024 07:58

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів телефонну розмову з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, під час якої розкритикував включення до санкційного списку російської компанії "Лукойл", нафту якої використовує словацький НПЗ Slovnaft.

Про це пише словацьке видання TASR, передає enkorr.

Зокрема, Фіцо вважає ці санкції "безглуздими", оскільки, на його погляд, вони завдають шкоди не росії, а насамперед окремим країнам Європейського Союзу.

"Словаччина не має наміру бути заручником українсько-російських відносин, і рішення українського президента означає, що словацький нафтопереробний завод Slovnaft, який входить до складу угорської групи MOL, отримає на 40% менше нафтопродуктів, ніж потрібно для обробки", – сказав Роберт Фіцо.

За словами словацького Прем'єра це не тільки вплине на ринок Словаччини, але й може призвести до припинення постачань в Україну нафтопродуктів, вироблених на Slovnaft, що становить майже 10% від усього українського споживання.

Нагадаємо, посилення санкцій РНБО України проти російської компанії "Лукойл" наприкінці червня 2024 року заблокувало транзит нафти цієї компанії в Угорщину.

Російський "Лукойл" перебував під українськими санкціями ще з 2018 року, але раніше вони були обмеженими – стосувались виведення капіталів, обмеження торговельних операцій та заборони участі в приватизації чи оренді державного майна, а у червні РНБО розширила їх, додавши заборону на транзит через Україну.

Також, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав "незрозумілим і неприйнятним" припинення Україною транзиту нафти російського "Лукойлу" до Угорщини.

Він заявив, що Угорщина знайшла тимчасові рішення для стабілізації постачань, але вони не годяться на довготривалу перспективу і потрібне “швидке рішення”.

"Лукойл" постачав нафту в Угорщину через південну частину нафтопроводу "Дружба" в Україні і для угорської компанії MOL російські постачання забезпечували дві третини усієї сирої нафти.