Спецбаза МВС «Воєнний злочинець»: вже внесено дані про 240 тисяч осіб, які беруть участь у війні проти України

Дата: 29.10.2023 09:59

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час зустрічі глав МВС країн Балтії, Польщі, України, Фінляндії та Норвегії у Вільнюсі поінформував партнерів, що наразі слідчими зафіксовано понад 98 тисяч воєнних злочинів вчинених армією рф на території України.

Національною поліцією була створена спецбаза «Воєнний злочинець», куди вже внесені дані про 240 тисяч осіб, які беруть участь у війні проти України.

"За 20 місяців війни ми стали сильнішими, отримали багато нових знань, опанували незнані раніше навички. Ми пройшли через складні та жорстокі події – знищення цивільних у Бучі, масові поховання в Ізюмі, жорстокі катівні, які ми виявляли на всіх деокупованих територіях. Врешті підрив дамби Каховської ГЕС. Ми пам’ятаємо допомогу, яку в тому числі партнери, відразу почали нам надавати" - повідомив Ігор Клименко.

1

"Ми переконані, що кожна особа, яка вчиняла злочини проти українського народу, має понести справедливе покарання. І що в будь-якій демократичній країні цим воєнним злочинцям не буде спокійного життя. Крім того, дякую нашим литовським та польським партнерам за навчання українських слідчих і криміналістів та долучення у складі Спільної слідчої групи до збору доказової бази скоєння воєнних злочинів рф", – додав міністр внутрішніх справ України.

Також в ході зустрічі було повідомлено, що близько 30% території України є потенційно небезпечними з точки зору мінної безпеки і після завершення війни саме МВС буде головним органом з питань розмінування. 

Міністерство внутрішніх справ вже розробляє механізми відновлення безпечного середовища в Україні після завершення бойових дій. Йдеться про низку безпекових законопроєктів та заходів.

На завершення заходу сторони домовились про розширення подальшого співробітництва для забезпечення стійкої спільної відповіді на будь-які нові загрози зі сторони росії та білорусі.

2
За інформацією МВС