США внесуть ПВК "Вагнера" до переліку міжнародних злочинних організацій - Джон Кірбі

Дата: 21.01.2023 11:06

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі повідомив, що США включають російську "Групу Вагнера" до переліку міжнародних злочинних організацій.

Відповідне рішення опублікує Мінфін США, сказав посадовець під час брифінгу, повідомляє Голос Америки.

"Ці дії вказують на трансконтинентальну загрозу, яку становить ПВК "Вагнер", включаючи через низку тяжкої злочинної діяльності", - додав Кірбі.

Раніше в Держдепартаменті США заявляли, що шукають механізми того, як додатково притягнути до відповідальності російську військову "Групу Вагнера".

Високопоставлені представники США заявили про стурбованість діяльністю російської ПВК "Вагнер", яка бере участь у боях на Донбасі, набирає нових бійців з числа російських ув’язнених та найманців в інших країнах, та яку звинувачують у численних воєнних злочинах в Україні та порушеннях прав людини в країнах Африки.

1

13 січня речник Держдепу США Нед Прайс прокоментував те, чому ПВК "Вагнера" не внесено до списку закордонних терористичних організацій але внесено до низки санкційних списків.

"ПВК "Вагнер" та її лідера, пана Пригожина, внесли до санкційних списків у відповідності до низки повноважень [уряду США]. Справа полягає в тому, що ми шукаємо всі відповідні та доречні повноваження, щоб притягнути до відповідальності тих суб’єктів та організації, які несуть відповідальність за цю жорстоку війну проти українського народу. Якщо є додаткові повноваження, в рамках яких було б допустимо, доцільно та ефективно застосувати санкції проти ПВК "Вагнер" чи Пригожина, ми оцінимо це та застосуємо їх, як зможемо", – сказав Нед Прайс.

Крім того Джон Кірбі заявив, що у Сполучених Штатів Америки є докази того, що ПВК "Вагнера" отримують зброю з КНДР і при цьому очікується, що постачання озброєння продовжуватиметься.

Про це з посиланням на чиновника повідомляє Sky News.

Кірбі закликав КНДР припинити постачання зброї російським бойовикам.

Він також поділився супутниковими знімками, які нібито є доказом того, що КНДР відправляє зброю російському угрупованню.

Раніше Північна Корея заперечувала постачання зброї групі Вагнера.

Костюми Braska Модель 72-9566/399
Костюми Braska Модель 72-9566/399
Чоловічий костюм Braska складається зі штанів та кофти. Склад: поліестер.
1 319 грн (-40%)
КУПИТИ!