Судді та адвокат допомагали ухилянтам виїжджати за кордон: СБУ та НАБУ викрили корупційну схему на Одещині

Дата: 09.01.2024 16:43

СБУ спільно з НАБУ ліквідували масштабну корупційну схему у Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області.

Як повідомили в СБУ за 3,5 тис. доларів США у суді приймалися рішення, які дозволяли чоловікам призовного віку уникнути мобілізації та виїзжати за кордон. До оборудки були причетні співробітники суду та посередники. 

Так, за даними слідства, злочинна схема діяла із середини квітня 2022 року і за цей період фігуранти встигли «оформити» понад 1000 рішень на користь військовозобов'язаних.

Схема полягала у тому, що за неправомірну вигоду у суді приймалися рішення, які фіктивно визначали місце проживання неповнолітніх дітей за чоловіками. Це давало право призовникам ухилитися від мобілізації та виїхати за кордон.  

Для реалізації «схеми» фігуранти залучили адвоката, який займався пошуком клієнтів, а також виступав у ролі посередника для зустрічі з ними та передачі грошей.

Щоб знайти ухилянтів, фігуранти розміщували відповідні оголошення у соцмережах «Інстаграм» та «Фейсбук».

Зазначається, що СБУ та НАБУ задокументували на отриманні неправомірної вигоди одного із суддів. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Триває розслідування для встановлення обставин злочину та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконної діяльності. 

Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

12