ухилянти

В ТЦК розповіли, як шукатимуть ухилянтів через реєстр "Оберіг"

Дата: 26.05.2024 22:10

Дані для реєстру військовозобов’язаних "Оберіг" збирають з різних наявних реєстрів, наприклад, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов’язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату.

Про це повідомив заступник очільника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва підполковник Павло Литвин, пише "Громадське".

Розшук "ухилянтів", мобілізація умовно засуджених та база "Оберіг": юристи надали роз'яснення

Дата: 06.05.2024 09:12

Хто такі "ухилянти" і як відбувається їх пошук розповів офіцер юридичної служби Черкаського ОТЦК Ярослав Скрипаловський "Суспільному".

Таку, за його словами, поняття "ухилянт" не використовується в нормативно-правових актах.

Якщо військовозобов'язаний порушує правила обліку, то до нього можуть застосувати адміністративну відповідальність. Тобто можуть скласти протокол.

В Україні зростуть штрафи за ухилення від мобілізації: правоохоронний комітет ВР погодив правки

Дата: 01.05.2024 22:30

Правоохоронний комітет Верховної ради розглянув правки до другого читання законопроєкту № 10379, який збільшує штрафи за порушення закону про мобілізацію.

Таким чином, у разі ухвалення законопроєкту в Україні запровадять наступні штрафи:

В Україну екстрадували організатора «схем для ухилянтів», який переховувався в ЄС - СБУ

Дата: 30.04.2024 22:06

За матеріалами СБУ правоохоронні органи Болгарії екстрадували в Україну лідера злочинної організації, яка вивозила ухилянтів за межі країни.

Зловмисник більше двох років переховувався на території Євросоюзу і завдяки співпраці СБУ із європейськими партнерами фігуранта розшукали, затримали і повернули в Україну для притягнення до відповідальності.

У відомстві зазначили, що наприкінці січня 2023 року було затримано сімох спільників, якими фігурант віддалено керував, перебуваючи за кордоном.

Обмеження на надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном: у МЗС надали роз'яснення

Дата: 24.04.2024 09:18

У зв'язку із наближенням до вступу в дію закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" українським чоловікам за кордоном обмежили надання консульських послуг.

Ситуацію спочатку прокоментував міністр МЗС Дмитро Кулеба, а згодом вийшло роз'яснення відомства.

Денис Малюська розповів про плани Кабміну щодо обмежень для ухилянтів

Дата: 21.04.2024 13:10

Кабінет міністрів планує запровадати деякі обмеження на надання адміністративних послуг у випадку відсутності військово-облікового документа у військовозобов’язаної людини.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська.

Він сказав, що уряд працює над тим, щоб забезпечити належну роботу ТЦК, а також «стимулювати» тих, хто «сумнівається у необхідності виконання своїх обов’язків».

Малюська каже, що наразі у Кабміні розробляють зміни, які встановлять обов’язкову умову для отримання окремих адміністративних послуг — наявність при собі військово-облікових документів.

Як поліція допомагає ТЦК розшукувати та доставляти до військкоматів "ухилянтів", що перебувають у розшуку

Дата: 02.04.2024 13:13

Як поліція допомагає ТЦК розшукувати та доставляти до військкоматів осіб, які перебувають у розшуку за ухилення від мобілізації, розповів Радіо Свобода начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Максим Ахрамєєв.

Зокрема, як зазначив представник правоохоронних органів, підрозділи Нацполіції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП.

Прикордонниця за $9000 обіцяла переправити військовозобов’язаного за кордон - її затримано та повідомлено про підозру

Дата: 01.04.2024 11:24

Працівники ДБР та Держприкордонслужби затримали на Львівщині прикордонницю, яка обіцяла за гроші переправити через кордон чоловіка призовного віку.

Як повідомили в ДБР, до службовиці за порадою звернувся громадянин України, який постійно мешкає та працює на території Польщі, але нещодавно повернувся до України навідати родичів. Чоловік хотів дізнатися, як законно можна потрапити назад до Польщі, оскільки не подумав про це заздалегідь.

Суди не хочуть звільняти від відбування покарання "ухилянтів": судова практика

Дата: 30.03.2024 13:49

На Полтавщині ТЦК звернулися до поліції, щоб близько 30 тисяч чоловіків, які після отримання повістки не з’явилися до ТЦК, доставити до військкоматів.

За неявку до ТЦК розшукують майже 40 тисяч ухилянтів з Івано-Франківської області.

Як свідчать відомості ресурсу «Опендатабот», що аналізує судовий реєстр, протягом 2023 року вироки за ухилення від мобілізації отримали 1257 українців.

Про типові ситуаці із фабул судових справ розповідає "Адвокат права".

Адвокат пояснив, чи є доказом інформація з "бази ухилянтів"

Дата: 23.03.2024 13:33

Адвокат Роман Сімутін зазначив, що розповідаючи про правомірність затримання поліцією на так звану вимогу ТЦК, він використовує слово докази. А що ж це таке «докази» і як вони виглядають? 

Юрист розповідає більш детально.

Наприклад, вас зупиняє поліція, перевіряє по базі «АРМОР» і повідомляє: ви значитесь як особа, що порушує законодавство про мобілізацію. Тому вони мають вас затримати та доставити до ТЦК. І це при тому, що повістку вам жодного разу не вручали.

Підписка на ухилянти