сімейні спори

Выселение из квартиры (дома) после расторжения брака

Верховный суд: прекращение семейных отношений с собственником квартиры (дома) не является основанием для выселения из занимаемого помещения / Расторжение брака, как основание для выселения.

Адвокат Морозов

Як розлучитися з іноземцем? Яка територіальна підсудність? - роз'яснення Верховного суду

Дата публікації: ср, 08/05/2020 - 09:51

 

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без задоволення касаційну скаргу, в якій заявниця стверджувала, що спір про розірвання шлюбу має розглядатися судом США, а не України. Так Як розлучитися з іноземцем?

Колегія суддів залишила без змін рішення попередніх судів, зробивши такий висновок щодо територіальної підсудності спору національним судам України.

 

Між Україною та США немає міжнародного договору у сфері правової допомоги у цивільних і сімейних справах.

Право батька на особисте спілкування з дитиною: нова практика Верховного Суду

Дата публікації: ср, 07/08/2020 - 20:01

 

Однією з найпоширеніших категорій сімейних спорів є справи про встановлення порядку спілкування батька з дитиною після розірвання шлюбу батьків. Як і в будь-якому спорі, який стосується дитини, її інтереси повинні мати першочергове значення. У той же час, навіть у практиці Верховного Суду (далі - ВС) зустрічаються досить спірні рішення. Пропоную розглянути, як на сьогодні ВС розглядає цю категорію справ і на що варто звернути особливу увагу.

Вопрос о смене фамилии детей с отцовской на фамилию отчима

Дата публікації: пн, 07/06/2020 - 21:51

Вопрос:

Нужна инофрмационная помощь по ситуации:

c бывшей женой в разводе 5 лет, есть двое общих сыновей 9 и 12 лет. Отношения с детьми отличные. Хоть бывшая жена часто препятсвует времяпрепровождению с детьми. Алименты все оплачиваются вовремя и в полном обьеме, плюс оплачиваю секции, фонды школы, покупаю одежду, продукты и тд.

Семейные споры: муж хочет забрать ребенка

Дата публікації: сб, 07/04/2020 - 23:32

Вопрос:

Хочу разойтись с мужем. У нас сыну 2 года. У меня он первый, поздний. У мужа официально 3 из которых 2-е от него. В общем говорит, что заберёт сына и до суда сын будет жить с ним а потом вообще отсудит. Но я и жить с ним больше не могу и боюсь без сына остаться.

Скажите, может ли забрать? Вообще хоть что-то могу ответить ему. Уже нет сил бояться каждой встречи. 


Ответ:

По Вашей ситуации можем сообщить следующее.

Чоловік продав автомобіль дружині: чи можна повернути авто після розлучення?

Дата публікації: чт, 07/02/2020 - 08:52

Питання:

Чоловік та дружина перебувають у зареєстрованому шлюбі. У чоловіка у власності є авто, придбане до шлюбу. В період шлюбу подружжя вирішує переоформити авто на дружину. Ціль - отримання нових державних номерів на авто, які будуть зареєстровані за місцем реєстрації дружини. Тобто змінити серію номерного знаку на інший регіон. 

Право дружини (чоловіка) на утримання після розірвання шлюбу

Дата публікації: сб, 06/13/2020 - 10:49

 

Відносинам з утримання після розірвання шлюбу приділено статті 76-83 Сімейного кодексу України.

Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги, якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Тобто, законодавець встановив умови, за яких виникає право на утримання після розірвання шлюбу:

Майнові права на недобудовану квартиру, підлягають поділу при розлученні

Дата публікації: ср, 02/19/2020 - 16:30

Майнові права щодо квартири в будинку, який не введений в експлуатацію, підлягають поділу, як спільне майно подружжя.

Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку, що об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є як предмети матеріального світу, так і майнові права та обов’язки. До складу майна, що підлягає поділу, входить загальне майно, наявне у подружжя на час розгляду справи, а також те, що знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї.

відео / фото