Актуальна інформація про якість води у річках Сейм і Десна

Дата: 21.09.2024 10:16

Якість води у річці Десна в місцях водозаборів в межах Київської області перебуває в межах норми.

Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

"У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню - 30,38 мг на кубічний дециметр за норми 30 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень у нормі і становить 6,52 мг на кубічний дециметр. У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню - 19,6 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень - 6,45 мг на кубічний дециметр, за норми щонайменше 4 мг на кубічний дециметр. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не зафіксовано. За азотом амонійним, нітритами та хлоридами перевищень також немає. Спостерігається незначне підвищення марганцю", - зазначили в Міндовкілля.

За даними "Київводоканалу", технологічна схема Деснянської водопровідної станції цілком здатна впоратися з водопідготовкою та забезпечити стовідсоткову відповідність водопровідної води чинним нормам Державним санітарним нормам і правилам. Для цього "Київводоканал" забезпечений усіма необхідними реагентами в повному обсязі.

На річці Десна в 4-х точках встановлено аераційні установки (с. Пірнове Вишгородського району, с. Літки та с. Пухівка Броварського району), які штучно насичують воду киснем, що сприяє прискоренню окислення органічних речовин і допомагає природному процесу самоочищення річок.

Стосовно річки Сейм, то на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення - на території рф.

За добу спостерігається коливання показників якості: покращення фіксується по пункту с. Чумакове, проте в пунктах с. Пруди та с. Мутин спостерігається погіршення якості води. На ділянці с. Пруди - с. Мутин хімічне споживання кисню становить 160 мг на кубічний дециметр біля с. Пруди, і - 112,4 мг на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,41-2,4 мг на кубічний дециметр. Азот амонійний перевищує норму в 1,3 раза тільки в пункті с. Пруди за добу підвищився.

На Чернігівщині зберігається покращення якості води р. Сейм. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю, у пункті м. Батурин. Там він перевищує норму в 1,2 раза.

Вміст розчиненого у воді кисню становить 7,18 -7,52 мг на кубічний дециметр, показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 27,0 - 27,3 мг на кубічний дециметр. За азотом загальним, залізом загальним, нітритами, фосфатами та хлоридами перевищень не зафіксовано.

Результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки також покращилася в усіх пунктах. Розчинений кисень у всіх пунктах перебуває в межах норми. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю в пунктах с. Кладьківка, с. Максим і м. Остер (перевищення в 1,1 раза). Вміст амонійного азоту, нітритів, фосфатів і хлоридів не перевищує нормативних значень.

За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм і Десна в Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.

Джерело: Міндовкілля