договора

Трудовий договір чи договір цивільно-правового характеру? Як не помилитися у виборі

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 11:53

Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем.

Водночас, чимало цивільно-правових договорів теж засновані на трудовій діяльності, тому необхідно трудовий договір відрізняти від цивільно-правової угоди.

Питання визначення різниці між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) має дуже практичне значення.

За яких умов трудовий договір укладають у письмовій формі

Дата публікації: чт, 06/06/2019 - 12:30

Законодавством про працю України передбачена можливість укладення з працівниками трудових договорів як у письмовій формі шляхом підписання окремого документу під назвою трудовий договір, так і шляхом написання працівником заяви та виданням наказу роботодавця про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) додержання письмової форми є обов’язковим:

1) при організованому наборі працівників;

Цивільно-правовий договір замість трудового: законодавство та практика

Дата публікації: пн, 05/20/2019 - 13:03

Як відомо, діяльність Кабінету Міністрів України та Держпраці останнім часом спрямована на детінізацію трудових правовідносин, виявлення неоформлених працівників та притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності. Саме багатотисячні штрафи спричинили розвиток даної теми в пресі та ажіотаж навколо новоприйнятих судових рішень, які стосуються тредових правовідносин.

СПІВВІДНОШЕННЯ ТЕРМІНІВ "ЦІНА" та "ВАРТІСТЬ": порядок їх використання у договорі

Наявність помилок або неточностей у договорі, на жаль, є досить розпосюдженим фактом на практиці.

Про необхідність юридично правильного складення договору консультує Iryna Oleinyk, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії «АСКОЛЬД» у новій відео консультації від Аскольд.

 

АСКОЛЬД Юридична компанія
 

Винагорода за договором ЦПХ: як її оподатковувати?

Дата публікації: чт, 04/25/2019 - 16:13

Податківці навели правила оподаткування ПДФО та військовим збором, а також обчислення ЄСВ у разі нарахування винагороди за договором ЦПХ

ДФС у Запорізькій області повідомляє, що суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (контракту), включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Свобода договору або зміна ціни на підставі експертизи/перевірки

Дата публікації: пт, 03/29/2019 - 15:06

26 березня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду в рамках справи №910/26948/15 ( ЄДРСРУ № 80685020) досліджував питання щодо свободи господарсько – правового договору.

Договір не є первинним обліковим документом - Верховний Суд

Дата публікації: пн, 03/25/2019 - 14:00

19 березня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 809/1718/15, адміністративне провадження №К/9901/19199/18 (ЄДРСРУ № 80580345) підтвердив, що договір не є первинним обліковим документом для цілей бухгалтерського обліку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинним документом є документ, який містить відомості про господарську операцію.

Зміна та розірвання цивільно-правового договору

Дата публікації: пт, 03/15/2019 - 10:53

За загальним правилом договір повинен бути незмінним на весь строк його дії, а договірне зобов'язання - виконуватися відповідно до тих його умов, які сторони визначили при укладанні договору. Однак допускається зміна договору, якщо цього вимагають інтереси його сторін, а іноді - і публічні інтереси.

Зміна договору відрізняється від його розірвання тим, що в першому випадку договір зберігає свою силу, хоча й Із трохи зміненими умовами. Розірвання ж договору спричиняє припинення договірного зобов'язання (ч. 2 ст. 653 ЦК України).

Одностороннє розірвання договору VS розірвання договору в односторонньому порядку

 

Як правило, укладаючи договір Сторони обговорюють разом із умовами співпраці також підстави та порядок її дострокового припинення. Натомість, не завжди реалізація "досягнутих домовленостей" є можливою, а звернення до суду не принесе бажаного результату. Це зумовлено принциповою відмінністю змісту понять "одностороння відмова від договору" та "розірвання договору в односторонньому порядку". Виключно юридично правильно складений договір є запорукою надійного захисту реалізації Ваших прав у відповідності до укладеного договору.

Галерея (відео/фото)