договора

Що важливо знати директору і бухгалтеру з 02.11.2019 про значні правочини?

Дата публікації: чт, 11/14/2019 - 13:05

Звертаємо увагу бізнесу, що законом № 159-IX змінилися правила підтвердження повноважень керівництва ТОВ вчиняти значні правочини (пункт 2 стаття 44 Закону про ТОВ та ТДВ).

Значні правочини ТОВ: зміни в законодавстві при укладенні договорів

Дата публікації: чт, 11/07/2019 - 15:35

У 2018 році набув чинності Закон № 2275, який суттєво змінив правове регулювання для товариств з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) і товариств із додатковою відповідальністю (далі – ТДВ). Змін чимало, і одна з найбільш важливих торкнулася порядку укладання договорів цими товариствами. Ідеться про значні правочини. У консультації ми розглянемо, які ж правочини є тепер значними для ТОВ і ТДВ та які вимоги законодавства потрібно виконати, щоб правильно укласти такі правочини.


Як визначити вартість чистих активів товариства

Самые распространенные ошибки в договорах

Дата публікації: пн, 09/09/2019 - 12:37

Сегодня шаблон любого договора можно легко найти в интернете. Доступность информационного ресурса породила миф о примитивности юридического знания и навыка. Иллюзии обычно развеиваются в судебных тяжбах, когда договорные конструкции рушатся, а ожидания пострадавшей стороны выглядят наивной простотой от незнания закона.

Досадные опечатки

Теґи

Оподаткування доходів отриманих за договором ЦПХ

Дата публікації: чт, 08/29/2019 - 11:44

Відповідно до п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Відмінності між контрактом та трудовим договором

Дата публікації: чт, 08/01/2019 - 10:35

Серед договорів, які безпосередньо впливають на факт виникнення трудових правовідносин, особливе місце займає контракт.

Контракт – це угода, що має законну силу, між двома і більше сторонами про вчинення чи невчинення певних дій.

Контракт є синонімом поняття «договір», що застосовується в цивільних, господарських, сімейних та трудових відносинах.

Трудовий договір чи договір цивільно-правового характеру? Як не помилитися у виборі

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 11:53

Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем.

Водночас, чимало цивільно-правових договорів теж засновані на трудовій діяльності, тому необхідно трудовий договір відрізняти від цивільно-правової угоди.

Питання визначення різниці між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) має дуже практичне значення.

За яких умов трудовий договір укладають у письмовій формі

Дата публікації: чт, 06/06/2019 - 12:30

Законодавством про працю України передбачена можливість укладення з працівниками трудових договорів як у письмовій формі шляхом підписання окремого документу під назвою трудовий договір, так і шляхом написання працівником заяви та виданням наказу роботодавця про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) додержання письмової форми є обов’язковим:

1) при організованому наборі працівників;

Цивільно-правовий договір замість трудового: законодавство та практика

Дата публікації: пн, 05/20/2019 - 13:03

Як відомо, діяльність Кабінету Міністрів України та Держпраці останнім часом спрямована на детінізацію трудових правовідносин, виявлення неоформлених працівників та притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності. Саме багатотисячні штрафи спричинили розвиток даної теми в пресі та ажіотаж навколо новоприйнятих судових рішень, які стосуються тредових правовідносин.

Галерея (відео/фото)