трудовий договір

Трудовий договір - впевненість і безпека на роботі

Дата: 22.07.2024 13:29

Кожен громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору, який є базовою формою виникнення трудових правовідносин.

Трудові відносини з працівником починаються з прийняття його на роботу та оформлення трудового договору.

Звільнення з ініціативи працівника: чи потрібна причина для розірвання трудових відносин?

Дата: 08.07.2024 11:04

Однією з підстав припинення трудових відносин є розірвання трудового договору з ініціативи працівника або, розмовно, звільнення за власним бажанням.

Чи потрібна причина для такого звільнення розповідає Юридичний порадник для ВПО.

Якою має бути форма трудового договору в умовах воєнного стану?

Дата: 15.04.2024 13:49

За загальним правилом трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Статтею 24 КЗпП України визначено категорію осіб та обов'язкові випадки укладення трудового договору в письмовій формі.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

Призупинення дії трудового договору - роз'яснення Держпраці

Дата: 12.02.2024 10:06

Трудові відносини в умовах воєнного стану, в першу чергу,  регулюються Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136.
Право на працю – одне з основних прав громадян в умовах воєнного стану, саме тому багато звернень громадян стосується питання призупинення дії трудового договору.

Яка допустима кількість договорів із нефіксованим робочим часом

Дата: 25.01.2024 09:54

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом не встановлює конкретний час виконання працівником роботи, передбаченої трудовим договором (ст. 211 КЗпП).

Обов’язок виконувати роботу виникає у працівника лише тоді, коли її надав роботодавець, без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно.

У яких випадках допускається укладення строкового трудового договору?

Дата: 22.11.2023 13:30

Стаття 23 КЗпП визначає, що трудовий договір може бути:

1) безстроковим , що укладається на невизначений строк

2) на визначений строк , встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Загалом, чинне трудове законодавство України надає перевагу саме безстроковим трудовим договорам і тому строковий трудовий договір може бути укладений тоді, коли трудові відносини неможливо встановити на невизначений строк. Така неможливість може бути спричинена:

Підписка на трудовий договір