трудовий договір

Якою має бути форма трудового договору в умовах воєнного стану?

Дата: 15.04.2024 13:49

За загальним правилом трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Статтею 24 КЗпП України визначено категорію осіб та обов'язкові випадки укладення трудового договору в письмовій формі.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

Призупинення дії трудового договору - роз'яснення Держпраці

Дата: 12.02.2024 10:06

Трудові відносини в умовах воєнного стану, в першу чергу,  регулюються Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136.
Право на працю – одне з основних прав громадян в умовах воєнного стану, саме тому багато звернень громадян стосується питання призупинення дії трудового договору.

Яка допустима кількість договорів із нефіксованим робочим часом

Дата: 25.01.2024 09:54

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом не встановлює конкретний час виконання працівником роботи, передбаченої трудовим договором (ст. 211 КЗпП).

Обов’язок виконувати роботу виникає у працівника лише тоді, коли її надав роботодавець, без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно.

У яких випадках допускається укладення строкового трудового договору?

Дата: 22.11.2023 13:30

Стаття 23 КЗпП визначає, що трудовий договір може бути:

1) безстроковим , що укладається на невизначений строк

2) на визначений строк , встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Загалом, чинне трудове законодавство України надає перевагу саме безстроковим трудовим договорам і тому строковий трудовий договір може бути укладений тоді, коли трудові відносини неможливо встановити на невизначений строк. Така неможливість може бути спричинена:

Щодо неможливості застосування норм законодавства про працю у спорах за позовами директорів, з якими не було укладено трудових договорів

Дата: 18.09.2023 11:55

За загальним правилом створення (обрання) виконавчого органу товариства відбувається за рішенням загальних зборів учасників товариства або в окремих випадках - наглядової ради товариства, що породжує між особами, яких воно стосується, корпоративні відносини,у яких обрана особа наділяється повноваженнями з управління.

Укладати трудовий договір потрібно обов'язково: поради фахівця

Дата: 17.08.2023 07:50

 

Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» змінювали за обставинами, продиктованими війною. Деякі норми здається, що розширюють повноваження роботодавців. Але в управлінні держпраці наголошують, що нові норми скоріше більше узаконюють відносини – тому спеціалісти радять при влаштуванні на роботу – обов’язково укладати трудовий договор.

Детальніше про це розповів заступник начальника відділу з питань праці Віталій Барський.

ГРАД
Підписка на трудовий договір