«У ООН поки що недостатньо доказів щодо геноциду проти українців», - політичний експерт

Дата: 17.03.2023 09:14

ООН не виявила доказів геноциду українців під час війни... Про це заявив голова комісії Ерік Месе. При цьому він заявив, що є деякі аспекти, які можуть викликати питання про можливий геноцид.

Як же трактувати цю заяву? Із цим питанням «ГолосToday» звернувся до Володимира Волі, політичного експерта.

Виглядає на даному етапі ця заява достатньо адекватною, - заявив Володимир Воля. Тобто поки комісія не має достатньої кількості однозначних доказів, щоб стверджувати: "Геноцид є!"

Але водночас ознаки геноциду ООН виявили! А це означає, що в міру надходження матеріалів про військові злочини буде більше доказів, щоб зробити твердіші висновки. Роботу розпочато, але це лише перший звіт, а до остаточного розслідування ще далеко…

Думаю, більше доказів з'явиться після звільнення окупованих територій. Геноцид – це не поодинокі випадки на ґрунті національної чи расової дискримінації, – це злочин, який характеризується масштабом переслідування людей за етнічною, релігійною чи расовою ознакою. Поки що питання ООН вивчає, і формулювання «можливий геноцид» говорить про недостатню доказову базу.

Нагадаємо, незалежна міжнародна комісія з розслідування подій в Україні, яка діє під керівництвом ООН, не зібрала докази геноциду українців після повномасштабного вторгнення росіян.

"Ми не виявили геноциду на території України", - заявив голова комісії Ерік Мьосе, пише The Guardian.

При цьому Мьосе додав, що група збирала докази, і є "деякі аспекти, які можуть викликати питання" про можливий геноцид.