Українські журналісти та активісти вже ідентифікували 182 тисячі російських воєнних злочинців

Дата: 15.11.2023 17:51

Журналісти "Слідства.Інфо" та активісти громадської організації "Антикорупційний штаб" ідентифікували вже 182 тисячі російських воєнних злочинців, причетних до війни проти України.

Як повідомив в ефірі Українського Радіо голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик, він та його колеги послуговуються журналістськими розслідуваннями, соцмережами, відкритими джерелами інформації про російських військових, котрі як окупанти заходили на територію України.

Активісти та журналісти співпрацюють і з Офісом генпрокурора України. На сьогодні є вже 170 вироків суду щодо російських воєнних злочинців.

Зокрема, у перші дні повномасштабного вторгнення — це лютий, березень, квітень 2022 року, під час активних кібератак були зламані багато російських сайтів, на яких, зокрема, була інформація про російських військових.

"Ми вносимо військовослужбовця в нашу базу і показуємо його причетність до військової частини. Але він може ще не приїхати в Україну і воювати тут. Але пізніше, так чи інакше, здійснюється ротація і військовослужбовці Російської Федерації потрапляють на територію України. І як тільки стає відома його участь, зокрема, він може в закритих соціальних мережах, групах писати інформацію про те, що він вже на території України, що активно стріляє, застосовує міномети або працює в артилерійській системі — це яскраво свідчить про те, що він починає вбивати українців. І ми, звісно, цю інформацію вносимо як підтвердження, тому біля кожного прізвища, де ми ідентифікували, ми вносимо інформацію про те, що він саме вчинив, бо сама історія бути військовослужбовцем — це ще не злочин. Але ті дії, які вони вчиняють на території України — це все свідчення кримінальних проваджень. Тому ми націлені на збір доказів їхньої причетності до тих чи інших злочинів та інформації про їхні діяння на території України" - зауважив Сергій Миткалик.

Біля кожного російського військовослужбовця на сайті є декілька каналів зворотного зв'язку. Найзручніше — це електронна пошта RussianWarCriminals@gmail.com, куди можна надсилати будь-яку інформацію, яка стала відома про того чи іншого російського військового або про перелік російських військових, які на сьогодні причетні до злочинів, або якщо ви потерпілий, але ще не повідомили цю інформацію.