Український суд заборонив діяльність вже третьої проросійської партії

Дата: 13.06.2022 15:58

Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив партію "Справедливість та розвиток", яку Мін’юст вважає проросійською. 

Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.

Майно цієї партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Зазначається, що це вже третя заборонена проросійська партія після партії "Соціалісти" та "Опозиційного блоку".

"Під час засідання сторона обвинувачення наголошувала на тому, що партію слід заборонити через дії її співзасновника та попереднього очільника Миколи Ісаєва, який є в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Він, зокрема, автор петиції, у якій просить президента “негайно закрити іноземні військові бази і бактеріологічні лабораторії на території України. Ісаєнко партію не очолює з 2018 року", — зазначив провідний аналітик Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Наразі головою партії є Олексій Вікторович Шевченко, а партія не веде серйозну активність, тому знайти дані про нового голову не вдалося. 

Коли політичну силу очолював Ісаєнко вона називалася “Всеукраїнська чорнобильська народна партія “За добробут та соцзахист народу”.

Партія “Справедливість та розвиток” не фігурувала у списку РНБО, але Міністерство юстиції все одно направило до суду позов щодо її ліквідації разом із документами по всіх партіях зі списку Радбезу. Третьою стороною у справі, як і у випадку з попередніми двома забороненими партіями, виступила Служба безпеки України.