Увага! Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни

Дата: 07.03.2023 18:07

До уваги представників медіа, блогерів та лідерів думок, які висвітлюють війну в Україні!

Наказом Головнокомандувача ЗСУ доповнено перелік інформації,  яку не можна розголошувати у період дії воєнного стану, оскільки її поширення може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони і негативно вплинути на хід виконання завдань.

Про це повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідні зміни були внесені до наказу Головнокомандувача ЗСУ  від 3 березня 2022 року  № 73 «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану» (зі змінами). 

Зокрема, наказ акцентує на тому, що заборонено поширювати таку інформацію:

  • про результати ракетних ударів;
  • переміщення зброї, озброєння і бойових припасів;
  • рух або розташування підрозділів сил оборони;
  • місце розташування сил і засобів підрозділів протиповітряної оборони.

Також є обмеження щодо зйомки озброєння та військової техніки іноземного виробництва, яка надавалася в рамках матеріально-технічної допомоги від країн-партнерів.

Крім того у Нацраді звернули увагу на зміни у взаємодії медіа і Сил оборони під час війни. Так, командувачі в районах відповідальності  мають визначати зони для перебування представників медіа, а саме:

ЗЕЛЕНА – дозволяє роботу акредитованих представників медіа без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;

ЖОВТА – робота акредитованих представників медіа дозволяється лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;

ЧЕРВОНА – забороняє роботу акредитованих представників медіа.

Представники медіа  повинні отримати прескарти нового зразка зі строком дії до 6 місяців. Попередні прескарти дійсні лише до 1 травня 2023 року.

З наказом Головнокомандувача Збройних сил України  і додатками до нього можна ознайомитися за посиланням.