медіа

Журналісти Телемарафону підлягають бронюванню: Мінкульт підтвердив телеканалам "Єдиних новин" статус критично важливих

Дата: 08.04.2024 13:51

Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило телеканалам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", статус критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну загинуло вже 70 медійників - ІМІ

Дата: 24.01.2024 15:36

За рік і одинадцять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 558 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Загалом, з початку повномасштабної війни в Україні загинуло вже 70 представників медіа, 10 з яких - під час виконання редакційного завдання.

Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, який здійснює Інститут масової інформації.

Підвищилися квоти використання української мови для теле- і радіомовлення

Дата: 01.01.2024 20:50

З 1 січня в Україні підвищилися квоти використання державної мови для теле- і радіомовлення.

Зокрема, відповідно до закону "Про медіа", з 1 січня 2024 року програми державною мовою, зокрема й фільми, у загальному тижневому обсязі мовлення телемовників - ліцензіатів у кожному з проміжків часу між 7:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00 мають становити:

До уваги медіа: все, що потрібно знати про розміщення реклами за новим законодавством

Дата: 16.11.2023 10:23

2 жовтня 2023 року набув чинності ухвалений 30 травня закон, який вносить до ЗУ «Про рекламу», «Про медіа» та інших законів чимало змін, щоби привести їх у відповідність до європейського законодавства. Зокрема, змінилося визначення поняття «реклама», вимог до мови в ній, спонсорства, продакт-плейсменту, телепродажу, соціальної реклами тощо.

Зокрема, медійників схвилювала інформація про введення відповідальності за неналежне маркування реклами.

В Україні заборонили трансляцію ще 16 російських медіасервісів - Нацрада

Дата: 09.11.2023 20:15

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення поповнила Перелік аудіовізуальних медіа-сервісів та сервісів провайдерів держави-агресора ще 16-ма сервісами. Зокрема, за результатами моніторингу і вивчення матеріалів регулятор дійшов висновку, що вони відповідно до розділу ХІ Закону України «Про медіа» не можуть транслюватися в Україні.

Про це повідомляється на сайті Нацради.

Україна за рік піднялася на 27 позицій у рейтингу свободи преси

Дата: 03.05.2023 20:22

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала всесвітній індекс свободи преси, який оцінює середовище для журналістики у 180 країнах. 

Згідно з індексом свободи преси у 2023 році, ситуація є «дуже серйозною» у 31 країні, «важкою» у 42 країнах, «проблемною» у 55 та «хорошою» або «задовільною» у 52 країнах. Тобто у семи з десяти країн для журналістів погана ситуація і задовільна лише у трьох із десяти.

Перше місце у рейтингу свободи преси сьомий рік поспіль посідає Норвегія.

Як висвітлювати матеріали про загиблих військових: рекомендації для представників ЗМІ

Дата: 11.03.2023 09:12

6 березня в соцмережах було оприлюднене відео розстрілу беззбройного українського військового після його слів “Слава Україні”. Пізніше деякі ЗМІ почали писати, що знають ім’я військового, посилаючись на його родичів.

На той час офіційного підтвердження особи загиблого українського військового ще не було, а заступниця міністра оборони України Ганна Маляр закликала дочекатися офіційного підтвердження особи загиблого українського військового. 

Увага! Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни

Дата: 07.03.2023 18:07

До уваги представників медіа, блогерів та лідерів думок, які висвітлюють війну в Україні!

Наказом Головнокомандувача ЗСУ доповнено перелік інформації,  яку не можна розголошувати у період дії воєнного стану, оскільки її поширення може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони і негативно вплинути на хід виконання завдань.

Про це повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

До уваги представників ЗМІ: Генштаб змінив порядок аркедитації працівників медіа (документ)

Дата: 01.03.2023 14:44

Як повідомляють в ГШ ЗСУ з метою оптимізації процесу акредитації та покращення взаємодії з представниками ЗМІ під час роботи в районах бойових дій були внесені зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ №73 від 03.03.2022 року «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». 

Реєстрація онлайн-медіа та блогерів в Україні: в Нацраді розповіли коли розпочнуть приймати заяви

Дата: 09.02.2023 11:24

Заступник голови Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль в інтерв’ю «Детектор медіа» повідомив, що онлайн-медіа зможуть податись на реєстрацію з 3 квітня цього року.

"Із третього квітня 2023 року. 31 березня, коли закон почне діяти, — це п’ятниця, а з понеділка можна подавати заяви. Хоча ми вже маємо кілька листів охочих зареєструватися", — повідомив Валентин Коваль.

Підписка на медіа