В лави ЗСУ та тероборони вступили 363 амністовані засуджені - Малюська

Дата: 17.05.2022 20:27

В Україні відбулося три хвилі помилування серед засуджених, які захотіли захищати державу від росії в результаті чого з тюрми звільнили 363 людини.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська під час телемарафону, пише Новини.live.

Як повідомив Денис Малюська, задля амністії існує тривала та клопітка процедура оцінки. Зокрема, помилування було можливим лише для тих засуджних, які не становлять небезпеку для суспільства та можуть долучитися до лав ЗСУ чи ТРО.

"Там були теж свої цікаві моменти. Виявилося, що кілька людей, які написали такі заяви та говорили: "Випустіть нас достроково, ми підемо захищати державу", коли почали виходити та побачили бусик тероборони, який їх очікував біля виходу, одразу передумали. Але це були одиничні випадки", — розповів міністр юстиції.

Окрім того, засуджених не повертатимуть назад до тюрми, оскільки більшість з них перебували на завершальному етапі відбування строку та вже не загрожують суспільству. Четверту хвилю Мін'юст не планує проводити через відсутності запиту від ЗСУ про потребу військових.

"У нас немає поки що запитувальної позиції від ЗСУ, що їм дійсно треба військові. Щоб потреба була настільки великою, щоб погодитися на такі ризики. Добровольців у нас вистачає", — сказав Малюська.

Раніше Уряд ухвалив рішення звільнити з тюрем та СІЗО колишніх військових, які заявили про бажання захищати країну під час війни. У відборі враховували бойовий досвід та конкретні заслуги перед державою, а також щире каяття. Генпрокурор Ірина Венедіктова завляла, що ризики мінімальні, оскільки щодо кожного звільненого в'язня передбачений окремий механізм контролю, а дана акція не є масовою.