Мінюст

Що таке спільний заповіт подружжя та для чого він потрібен - роз'яснення Мін'юсту

Дата: 21.04.2024 19:58

Згідно зі ст. 1243 Цивільного Кодексу України подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності. 

Варто звернути увагу, що скласти такий заповіт можуть лише чоловік та жінка, шлюб яких зареєстровано у органі державної реєстрації актів цивільного стану. При цьому проживання однією сім’єю без шлюбу не є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя та, відповідно, унеможливлює складення спільного заповіту.

Багатодітних батьків, які не платять аліменти можуть мобілізувати - Мінюст

Дата: 19.04.2024 22:52

Зараз батьки трьох чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби, однак, як повідомляє Міністерство юстиції України, згідно з новою версією Закону про мобілізацію, який набуде сили 18 травня, за несплату аліментів понад три місяці хоча б за одну дитину боржників буде позбавлено цього права. 

Так, за словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, мобілізація для такої категорії осіб ні в якому разі не має бути покаранням, бо військова служба – це обов'язок, як і батьківська відповідальність. 

Нотаріальне посвідчення договору про придбання житла з використанням житлового сертифіката

Дата: 18.04.2024 16:26

Одним із способів надання компенсації за знищені війною об’єкти нерухомого майна є придбання житла з використанням житлового сертифіката.

Про нотаріальне посвідчення договору про придбання житла з використанням такого сертифіката розповіли в Міністерстві юстиції України.

Cпалювання листя та сухої трави: які штрафи передбачені для порушників (інфографіка)

Дата: 14.04.2024 18:04

Спалювання сухостою (суха трави, листя) має негативні наслідки для довкілля. Коли спалюється сухостій, відбувається:

  • абруднення повітря;
  • знищення мікрофлори ґрунту та біорізноманіття;
  • втрата родючості ґрунтового покриву.

У Мінюсті нагадали, що спалювання листя та сухої трави заборонено в Україні і може призвести до юридичних наслідків.

Детально про адміністративну та кримінальну відповідальність в інфографіці:

Конфіскація активів колаборантів: в Мінюсті оприлюднили список у кого яке майно стягнуто в дохід держави

Дата: 12.04.2024 14:28

15 березня 2022 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, а саме включено нову статтю 111-1 «Колабораційна діяльність», що охопила значну кількість складів кримінальних правопорушень щодо співпраці з державою-агресором та передбачила кримінальну відповідальність за вчинення вказаної діяльності.

Одружитися не можна передумати: які наслідки відмови від шлюбу?

Дата: 08.04.2024 17:34

Приємні клопоти з пошуком весільної сукні та продумуванням святкового меню не завжди закінчуються актовим записом про реєстрацію шлюбу. Так, бувають випадки, коли вже після подачі відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану один з наречених передумує одружуватися.

Які ж можливі наслідки для того з молодят, хто змінив своє рішення? «Відповідь» за відмову від реєстрації шлюбу з високою ймовірністю матиме майновий характер.

Оренда житла: які права має орендар та про що необхідно знати, орендуючи житлову нерухомість

Дата: 04.04.2024 18:05

Оренда житла - це не лише зручність, а й набір законних гарантій!

Про загальні права орендаря розповіли у Міністерстві юстиції України.

Право на безпечне та комфортне проживання:

Міжнародний реєстр збитків від російської агресії відкриють для прийому заяв

Дата: 25.03.2024 10:49

За тиждень, в нідерландському місті Гаага, планується оголосити про старт технічного запуску Міжнародного Реєстру збитків. Реєстр збитків – це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії Росії проти України.

Як повідомляють в Мінюсті реєстр почне прийом заяв на компенсації для постраждалих від збройної агресії РФ - поки доступність буде для однієї категорії заявників, а загалом Реєстр буде налічувати 40 Категорій.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про звільнення засуджених для служби за контрактом

Дата: 13.03.2024 21:56

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про звільнення засуджених для служби за контрактом.  

Як повідомляють в Мінюсті проєктом закону № 11079 пропонується внести зміни до законодавства, надавши засудженим право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за умови, що вони підуть служити за контрактом.

Підписка на Мінюст