Мінюст

Стягнення аліментів з осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території

Дата: 04.10.2024 17:05

Інформація про зміну місцезнаходження органів державної виконавчої служби або про визначення органу державної виконавчої служби, на який покладатиметься повноваження з примусового виконання рішень, місцем виконання яких є територія, на якій ведуться активні бойові дії або тимчасово окупована, інформація про які міститься в Переліку, публікується на вебсайті Міністерства юстиції України та вебсайтах міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України по мірі її оновлення.

Порядок виконання судових рішень про стягнення аліментів

Дата: 20.09.2024 13:27

Виконання судових рішень про стягнення аліментів здійснюють державні та приватні виконавці у порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

На сьогодні в умовах воєнного стану виконання судових рішень про стягнення аліментів забезпечується у встановленому законодавством порядку.

Виконавець повинен стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України (СК України).

Хто є належним відповідачем у спорах з оскарження наказів Мін"юсту, якими скасовані рішення держреєстратора

Дата: 16.09.2024 13:13

Колегія суддів КГС ВС зауважила, що розглядаючи справи щодо оскарження наказів Мін`юсту, якими скасовані рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав позивачів на майно, відсутні підстави для відмови в задоволенні позовних вимог у разі визначення відповідачем лише Мін`юсту.

Фактично вважаючи, що саме за рахунок Мін`юсту можна задовольнити такі позовні вимоги, КГС ВС розглядає такі спори по суті.

Спадковий договір: що це та як його укласти?

Дата: 12.09.2024 09:53

Спадковий договір — це правочин, за яким одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача. 

Питання спадкового договору врегульовано главою 90 Цивільного кодексу України та Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5. 

Реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю онлайн: покрокова інструкція

Дата: 19.08.2024 21:59

В Україні найпоширенішим видом господарських товариств є товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Покрокову інструкцію щодо онлайн реєстрації ТОВ розповіли в Міністерстві юстиції України.

Так, ст. 140 Цивільного кодексу України (ЦК України) визначено, що ТОВ є засноване однією або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділено на частки.

Реєстрація фізичної особи підприємця (ФОП): який порядок та необхідний перелік документів?

Дата: 09.08.2024 10:09

Якщо ви плануєте займатися невеликим бізнесом, в тому числі, наприклад, надавати послуги або продавати товари кінцевим споживачам – фізичним особам, вам необхідно зареєструвати майбутню підприємницьку діяльність, зокрема ФОП.

В Україні затверджено програму відновного правосуддя за участю неповнолітніх підозрюваних чи обвинувачених

Дата: 07.08.2024 09:01

В Україні затверджено програму відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення.

Відповідний наказ Мінюст, МВС та Офісу Генпрокурора підписали 22 липня 2024 року.

Мета програми – забезпечити:

Права і обов'язки подружжя: пам'ятка від Мінюсту

Дата: 01.07.2024 19:53

Засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов’язки подружжя врегульовано Сімейним кодексом України.

Про права і обов'язки розповіли в Міністерстві юстиції України.

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Чи може спадкоємець отримати свідоцтво про право на спадщину після руйнування майна свого родича?

Дата: 23.06.2024 17:15

Важливу інформацію для тих, хто став жертвою військової агресії росії і втратив майно надали в Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції м.Київ.

Зокрема, там роз'яснили, чи може спадкоємець отримати свідоцтво про право на спадщину після руйнування майна свого родича?

Відповідь - так!

Якщо ви є спадкоємцем особи, чиє майно було знищене внаслідок військової агресії Росії, ви маєте право на компенсацію від держави.

Що для цього потрібно знати?

Підписка на Мінюст