В Німеччині чоловіка, який носив футболку з символом "Z", суд зобов'язав перерахувати 1500 евро на допомогу Україні

Дата: 24.03.2023 10:20

Громадянин Німеччини російського походження має заплатити штраф у розмірі 1500 євро за те, що з’явився на роботі в футболці з літерою «Z». Гроші надійдуть організації, яка допомагає українцям.

Про це пишуть німецькі ЗМІ.

Зокрема, зазначається, що з моменту російського вторгнення в Україну літера «Z» є символом підтримки незаконної загарбницької війни, який карається публічно. Тому чоловік тепер повинен перерахувати 1500 євро в некомерційну ініціативу «Німеччина допомагає» саме за те, що був одягнений у чорну футболку з великою білою літерою «Z» на своєму робочому місці в місті поблизу Вісбадена.

За словами окружного судді, досі немає рішень суду вищої інстанції з цього приводу, але в судовому окрузі Вісбадена демонстрація «Z» у громадських місцях вважається кримінальним злочином.

49-річний житель Вісбадена, який працює електриком у компанії електроніки у Валлуфі, живе в Німеччині з 1992 року та є громадянином Німеччини. Однак інформацію про світ і поточні події він черпав переважно з російських ЗМІ і тому вважав, що до влади в Україні прийшли нацисти, сказав підсудний у залі суду.

Футболку з літерою «Z» йому приніс російський друг, і він одягав її на роботу як противагу українському прапору, який його роботодавець вивісив на будівлі компанії після початку війни. Він не усвідомлював, що вчиняє злочин, – сказав чоловік, і додав, що шкодує не лише про вибір одягу, а й про свій вибір ЗМІ.