В ООН заявили про право України вимагати повернення біженців - чоловіків призовного віку

Дата: 21.02.2024 11:08

Україна може вимагати повернення біженців - чоловіків призовного віку, що перебувають за кордоном, водночас, право на відмову від служби у громадян також існує.

Про це на брифінгу в Женеві заявив директор Управління верховного комісара ООН з прав біженців (УВКБ) у Європі Філіп Леклер, повідомляє informator.uа

Він підкреслив, що Київ має право провести мобілізацію свого населення за кордоном.

"Україна має повне право провести мобілізацію свого населення. Це також стосується біженців призовного віку, які перебувають за кордоном. У цьому випадку буде відкрито питання про їхній статус та захист", — повідомив Леклер.

Він додав,  що мобілізація не є переслідуванням українських біженців, однак, право на відмову від служби з міркувань совісті також все ще існує.

Водночас, раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявляв про право українських біженців на захист. Так він прокоментував можливу мобілізацію українських біженців з-за кордону. За його словами, вони мають ті ж права, що і всі інші біженці.

"До всіх біженців слід відноситися однаково. І всі країни мають виконувати свої зобов'язання згідно із законодавством про біженців", — зазначив Гутерріш.

Нагадаємо, багато країн ЄС вже заявили, що не готові порушувати європейське законодавство й повертати українців додому, водночас влада Польщі готова створити для українських громадян такі умови, при яких вони будуть змушені повернутися самостійно.