В Україні планується зміна умов складання теоретичних та пракичних іспитів для отримання посвідчення водія: деталі

Дата: 19.05.2023 18:43

Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик презентував зміни в іспитах для отримання посвідчення водія.

Завдання, яке стоїть - це змінити процедуру складання іспитів у сервісних центрах МВС, зокрема, виключити фактори впливу екзаменаторів чи сторонніх осіб на результати іспитів, а також розширити інструменти для оскарження результатів.

"Гаслом цього проєкту є «Знаєш — успішно складаєш». Прозорість складання іспитів — це те, що хоче суспільство і те, що ми маємо забезпечувати", — зазначив Микола Рудик.

Головний сервісний центр МВС має на меті зробити процес складання іспитів якомога прозорішим та надати кандидатам у водії кілька зручних інструментів:

  • запис на практичний іспит онлайн — кількість візитів може скоротитись до 1, адже талон попереднього запису можна буде отримати через сайт Головного сервісного центру МВС, а не тільки в терміналі безпосередньо в приміщенні, як це є зараз;
  • оскарження результатів іспитів можна буде здійснити впродовж тривалішого періоду — він становитиме 30 днів, а не 3 як зараз;
  • фіксація складання іспитів розшириться, тому можна буде і почути і побачити з різних ракурсів усе, що відбувалось під час іспиту — у класах для теорії більше не буде «сліпих зон», адже буде по 4 камери спостереження, які забезпечать перехресне знімання та додатково фіксуватиметься і звук у приміщенні, а в автівках категорії В для практичних іспитів буде по 2 реєстратори, камера з кутом огляду салону на 360°.

"Щодо порядку самих іспитів —  для людей не змінюється нічого. На теорії як було 20 питань та 20 хвилин —  так і залишається. На практиці як було виконання руху за маршрутом —  так і є. Нагадаю, що з міркувань безпеки вправи на майданчику біля сервісного центру МВС на час дії воєнного стану поки спрощені —  є тільки рух за маршрутом. Усі маршрути затверджені нами та військовими адміністраціями і опубліковані на сайті", — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС.

Усі зміни мають відбутись до кінця 2023 року.