В Україні запрацював Державний реєстр санкцій: яка мета, хто в реєстрі та що в ньому зазначається?

Дата: 01.02.2024 20:40

В Україні запрацював Державний реєстр санкцій - https://drs.nsdc.gov.ua/

Як повідомляє Рада національної безпеки і оборони України його створено з метою надання безоплатного публічного доступу громадян до актуальної та достовірної інформації про суб'єктів щодо яких застосовано санкції. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО України.

Наразі у реєстрі – 17 202 фізичних та юридичних особи, які вважаються підсанкційними.

Згідно з рішенням РНБОУ, реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб'єктів щодо яких застосовано санкції.

Джерелами інформації Реєстру є рішення Ради нацбезпеки і оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій.

Дані в реєстрі постійно оновлюються, вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу.

реєстр санкцій

Довідка:

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 36/2024 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2024 року «Про затвердження Положення про Державний реєстр санкцій». Указ набрав чинності з дня його оприлюднення.

Контроль за виконанням рішення РНБО України, введеного в дію цим указом, покладено на Секретаря РНБО України.

Положення про Державний реєстр санкцій визначає порядок ведення та доступу до єдиного Державного реєстру санкцій, а також надання відомостей з нього.