Верховна Рада розширила перелік осіб, яким надається відстрочка від мобілізації та заборонила російські військові символи

Дата: 15.04.2022 09:53

Верховна Рада прийняла декілька законів в умовах воєнних дій в Україні.

Зокрема, прийнято Закон № 7272 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39408) про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
 
Документом розширено перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Після того, як закон набере чинності, під мобілізацію НЕ ПІДПАДАТИМУТЬ:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами;
  • наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, якщо вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Також, було заборонено використання російської військової символіки (у другому читанні ухвалено законопроєкт № 7214 - https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39284).

Заборона поширюється на:

  • використання латинських літер «Z», «V» окремо (без правомірного контексту або в контексті виправдання збройної агресії рф проти України чи інших воєнних дій) або шляхом заміни цими літерами кириличних літер «З», «С», «В», «Ф» чи інших літер в окремих словах з візуальним акцентом на них.
  • використання символіки збройних сил російської федерації, зокрема її сухопутних військ, повітряно-космічних сил, ВМФ, ракетних сил стратегічного призначення, повітряно-десантних військ, ССО, інших збройних формувань та органів держави-терориста.

За порушення цих вимог передбачена цивільно-правова, адміністративна, адміністративно-господарська і кримінальна відповідальність відповідно до законодавства України. 

При цьому відповідальність несуть як фізичні, так і юридичні особи, посадові особи юросіб, органів державної влади, місцевого самоврядування.

Разом із тим, не вважається порушенням, якщо таку символіку використовують у творах і матеріалах, створених із метою засудження російського нацистського тоталітарного режиму, воєнного вторгнення в Україну, якщо ця мета виражена в очевидній формі, виходячи зі змісту відповідного твору, матеріалу.

За матеріалами "Ти ж юрист"